Екологія

Голосування допоможе зберегти ресурси для майбутніх поколінь

Контрольована система голосування може допомогти суспільству раціонально розпоряджатися ресурсами, що дасть змогу насолодитися ними і майбутнім поколінням. Дослідникам вдалося отримати емпіричний доказ поширеної теорії про те, що тільки кооперація допоможе в розробці найкращої державної політики, спрямованої на збереження загальних ресурсів (таких як чисте повітря або рибні запаси).

foto_cikavosti_27.06.2014-05_resized

Є безліч свідчень того, що людьми рухає не тільки користь. Економісти вже давно вивчили взаємодію людей у групах, але вони не розглядали спеціально те, чи будуть люди раді поділитися невідновлювальними ресурсами з майбутніми поколіннями.

Читайте також: Битва за воду: планету чекає брак найважливішого ресурсу

Фахівець з еволюційної динаміки Мартін Новак (Martin Nowak) з Гарвардського університету в Кембриджі, штат Массачусетс, і його команда вирішили перевірити, чи група людей здатна зберегти ресурс для кількох наступних “поколінь” гравців. Вони використовували онлайн-платформу з набору добровольців Amazon Mechanical Turk.

Кожне покоління складалося з 5 гравців і мало 100 одиниць віртуальних ресурсів, розподілених серед них (які могли бути залишені для майбутніх поколінь). Якщо залишалося більше половини, ресурс був збільшений до 100 для наступної групи.

Різним командам довелося пройти через різні версії гри, щоб зрозуміти, яка стратегія краща для збереження ресурсу. У першій версії гравцям було дозволено взяти стільки одиниць, скільки хочеться, при максимальному числі 20. Запаси швидко виснажувалися і рідко доходили до наступного покоління. У другому варіанті п’ять гравців проголосували за те, скільки кожному слід взяти. В цьому випадку ресурс зберігався краще і часто діставався цілим 14 поколінням.

Але голосування працює лише в тому випадку, якщо результат важливий для всіх. За іншою версією гри, коли три гравця голосували, а два брали скільки заманеться: лише 30% ресурсів були передані наступному поколінню. Автори вважають, що в кооперації більшість учасників пригнічують свою егоїстичну меншість, бо впевнені, що не залишаться в збитку.

Читайте також: Людство скоро зіткнеться з браком ресурсів

Автори дослідження сподіваються, що дискусії про те, як скоротити викиди вуглекислого газу або запобігти надмірному вилову риби можуть призвести до гарних результатів, хоча й розуміють, що в реальному житті все складніше, ніж в простій онлайн-грі.

Тим не менш, це дослідження є емпіричним доказом того, що загальна альтруїстична природа людини може бути спрямована в корисне русло.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button