Земля

Стародавні Перуанські вожді використовували галюциногенні речовини для управління племенем

Стародавні вожді індіанського народу варі, що проживає на території сучасного Перу багато сотень років тому, були справжніми політиками і використовували оригінальний спосіб налагодження контакту зі своїми одноплемінниками — пиво і галюциногени.

J. Ochatoma Paravicino/M. E. Biwer et al., 2022/Antiquity

Народ варі проживав на території сучасного Перу приблизно між 550 і 1000 роками нашої ери. З 2015 року американські та канадські вчені вивчають райони, де племена проводили найбільше часу. І в одному зі своїх досліджень вони виявили цікаву деталь їхнього побуту.

Якось раз дослідники вели розкопки на території під назвою Квілкапампа. Ймовірно, це місце використовувалося з 800 по 850 роки н. е. в якості станції біля дороги. Археологи виявили там майданчик з викопаною в центрі ямою, яка була заповнена насінням шинуса м’якого (Schinus molle) — це різновид перуанського дерева. З його плодів вари готували чичу – ферментований алкогольний напій, трохи схожий на пиво.

За декілька кроки від цього місця, в сміттєвій ямі, вчені знайшли насіння дерев Anadenanthera colubrina, які містять галюциногенні речовини і широко використовуються в культурах Анд. Якщо їх з’їсти, то насіння не дадуть ніякого ефекту, оскільки розчиняться в ферментах шлункового соку. Однак якщо запивати їх чичую, то така комбінація дає легкий галюциногенний ефект.

У міру того як держава варі поширювалося по території Анд, її лідерам доводилося придумувати різні способи, що допомагають справити враження на одноплемінників. Тому їм доводилося влаштовувати бенкети, на яких можна було покуштувати чичу і галюциногенне насіння. Так вожді розташовували людей до себе, вважають дослідники.

Ніде крім Південної Америки чичу не варять, і Anadenanthera colubrina не росте.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button