Людина

Чим небезпечний планшет в руках дитини

За твердженням експертів, все більша кількість дітей користуються планшетними комп’ютерами, щоб зайти в інтернет потайки від дорослих.

planshet-dlia-dytyny

За останній рік використання дітьми молодше 15 років таких портативних гаджетів, як iPad, зросла в три рази, через що виникають побоювання, що діти зможуть заходити в інтернет через бездротові мережі загального користування в обхід веб-фільтрів, встановлених батьками на домашньому комп’ютері.

Як випливає з доповіді компанії Ofcom, в даний час планшетами користуються 42 % дітей (у порівнянні з 14 % минулого року), при цьому 28% дітей у віці 3-4 років використовують ці девайси дома. Крім того, аналіз показав, що в поточному році скоротилося число сімей, в яких на домашніх комп’ютерах встановлені спеціальні контент- фільтри, і лише в 43 % випадків в пошукових системах включена функція «безпечного пошуку».

При тому, що батьки намагаються не відставати від своїх чад, що активно користуються технічними новинками, учасники руху за безпеку інтернету для дітей попереджають, що захистити дітей від небезпек, що підстерігають в інтернеті, стає все важче.

Ця статистика підтверджує правильність зусиль Daily Mail з метою переконати інтернет -провайдерів блокувати небезпечні матеріали, щоб користувачі молодше 18 років могли отримувати доступ до «дорослого» контенту тільки після ретельної перевірки їх віку. Уряд погодився знайти компромісне вирішення цієї проблеми, і тепер все нові контракти з підключення високошвидкісного інтернету будуть укладатися на умовах включення веб – фільтрів, а користувачам, які вже підключені до інтернету, запропонують додати цю функцію в пакет послуг.

Міранда Сьют (Miranda Suit), співголова Safermedia (благодійна організація, що виступає за безпеку інформаційного простору, – прим. Перекл.) Напередодні заявила: «Судячи з цифр, наведених Ofcom, проблема безпеки інтернету стає ще більш загрозливою. Батьки і раніше не в змозі встигнути за своїми дітьми в умінні користуватися технічними нововведеннями і не здатні забезпечити їм надійний захист.

Діти, які користуються планшетами, отримують більш легкий доступ в інтернет за допомогою wi-fi. Замість того, щоб сидіти вдома за стаціонарним комп’ютером, вони можуть просто піти в найближчий парк або кафе. Існує безліч місць, що надають бездротовий доступ в інтернет без контент-фільтрів. А це означає, що діти можуть знайти в мережі все, що захочуть».

За її словами, вона розуміє ті труднощі, з якими стикаються батьки. «Способи доступу в інтернет стають все більш складними, і контролювати цей процес тепер важче», – каже міс Сьют. Як показало опитування, проведене компанією Ofcom серед 2374 батьків, 64% їх них вважають, що встановлені ними системи блокування забезпечують ефективний захист. Однак половина батьків зізналися, що не володіють такими знаннями в області інтернету, як їхні діти.

Доповідь також показала, що діти у віці 12-15 років ніколи в очі не бачили третину зі своїх «друзів» по соціальних мережах, а значить, вони ризикують стати жертвами сексуальних домагань чи знущань. За словами підлітків, число їх он- лайн друзів у середньому становить 272, при цьому з 78 з них вони ніколи не бачилися. Третина юних інтернет -користувачів дозволяють заходити на свої сторінки незнайомцям, тоді як минулого року лише у 22% дітей сторінки були у відкритому доступі.

Фахівці Ofcom, що готували цей звіт, попереджають: «Діти, що мають сторінку у соціальних мережах, яку вільно може подивитися будь-яка не знайома їм людина, набагато частіше скоюють деякі потенційно небезпечні дії в мережі, наприклад, додають незнайомців у список своїх контактів, посилають їм свої фото чи особисту інформацію ».

Натхнення: www.inosmi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button