Екологія

Індія посіла останнє місце в світовому рейтингу екологічної ефективності

Індекс екологічної ефективності (EPI, Environmental Performance Index) — це метод кількісної оцінки та порівняльного аналізу показників екологічної політики держав світу.

Image by billy cedeno from Pixabay

EPI ранжує країни за результативністю в декількох категоріях, які об’єднуються в дві групи: життєздатність екосистеми і екологічне здоров’я.

Висновки укладачів ґрунтуються на 40 показниках кількісних оцінок і порівняльного аналізу ефективності заходів, які вживаються країнами для:

– боротьби зі зміною клімату,

– підтримання біорізноманіття,

– розвитку сталого сільського господарства,

– захисту здоров’я населення,

– скорочення викидів парникових газів.

Ці індикатори дозволяють оцінити, наскільки близькі країни до виконання цілей екологічної політики.

Всього в рейтингу 180 країн. Згідно з повідомленням, лише кілька з них, включаючи Данію та Великобританію, досягнуть вуглецевої нейтральності до 2050 року.

Саме ці країни зайняли перші два рядки рейтингу, далі за ними йдуть Фінляндія, Мальта і Швеція. У топ-10 також потрапили Люксембург, Словенія, Австрія, Швейцарія та Ісландія.

Більше 50% емісій до 2050 року, прогнозують фахівці, будуть припадати всього на 4 країни — Китай, Індію, США і Росію. Вони займають 160, 180, 43 і 112 позиції в рейтингу відповідно.

Вперше останній рядок індексу зайняла Індія. Опинилася вона там через погану якість повітря в найбільших містах і швидке зростання викидів парникових газів. Не далеко від Індії пішли Пакистан, М’янма, Бангладеш і В’єтнам.

“Більшість країн з низькими балами – ті, що віддають пріоритет економічному зростанню, а не стійкості, або роздираються конфліктами, громадянськими заворушеннями та іншими кризами. За прогнозами, Китай і Індія стануть найбільшими джерелами викидів парникових газів в 2050 році, незважаючи на свої обіцянки стримувати темпи зростання викидів», — заявили американські вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button