Екологія

Вчені пояснили, чому деякі країни лідирують в альтернативній енергетиці

Американські фахівці визначили політичні чинники, які дозволяють одним країнам лідирувати в переході на чисті джерела енергії, в той час, як інші відстають. Виявилося, “зелене” майбутнє буде не таким вже й швидким.

Image by Bela Geletneky from Pixabay

Нове дослідження фахівців з Університету Каліфорнії, США, вказує на політичні чинники, через які одні країни лідирують в «зеленій» енергетиці, а іншим ще багато що належить зробити.

“Ми виявили, що політичні інститути країн визначають, наскільки вони можуть орієнтуватися на дорогу політику всіх видів”, – говорить провідний автор і ад’юнкт-професор Йонас Меклінг.

Аналізуючи, як різні країни відреагували на поточну енергетичну кризу та нафтову кризу 1970-х років, дослідники пояснили, як структура політичних інститутів може сприяти або перешкоджати переходу на екологічно чисту енергію.

Так, оскільки політика, що сприяє переходу на більш чисті енергетичні технології, в короткостроковій перспективі часто вимагає великих витрат, вона може викликати серйозний політичний опір з боку виборців, в тому числі споживачів і корпорацій.

У країнах, які досягли найбільшого успіху в новаторських чистих енергетичних технологіях, були політичні інститути, які допомогли пом’якшити частину цієї протидії — або ізолювавши політиків від політичної опозиції, або компенсувавши споживачам і корпораціям додаткові витрати, пов’язані з впровадженням нових технологій.

Наприклад, за словами Меклінга, багато країн континентальної та Північної Європи створили інститути, які дозволяють політикам захистити себе від протидії з боку виборців або лобістів або відкупитися від виборців, яких торкнувся перехідний період.

Тим часом країни, в яких таких інститутів немає, наприклад США, Австралія і Канада, часто слідують ринковим перетворенням, чекаючи, коли ціни на нові технології впадуть, перш ніж впроваджувати їх.

“Але як тільки ці нові технології стануть конкурентоспроможними за ціною на ринку, такі країни, як США, зможуть реагувати відносно швидко, тому що вони дуже чутливі до цінових сигналів», — зазначив Меклінг. 

Один зі способів допомогти захистити політиків від політичної протидії – передати регулюючі повноваження незалежним агентствам, які в меншій мірі залежать від вимог виборців або лобістів. Але в США, наголошується вченими, в цілому немає сильних інститутів, здатних придушити політичну опозицію, тому в найближчі роки там доведеться сподіватися тільки на успіхи окремих штатів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments