Земля

З мух роблять біорозкладаний пластик, який переробляють комахи

Інженери використовували мертві тіла мух як джерело біополімерів для екологічного пластику. Про дослідження повідомляє Американське хімічне товариство.

Photo by form PxHere

Дослідники з Техаського університету A & M розробили технологію виділення біополімерів для виробництва пластику з «панцирів» чорних левинок, використовуваних в сільському господарстві. Непотрібні вироби розкладаються і переробляються живими організмами. Дослідники планують довести технологію до замкнутого циклу: щоб пластиковими відходами харчувалися мухи, з яких він зроблений.

Дослідники використовують для виробництва туші мертвих дорослих мух. Їх личинки містять багато білків і інших поживних з’єднань, тому статевонезрілих комах розводять на корм тваринам і для переробки компосту. Але у дорослих особин коротка тривалість життя: після того, як стадія розмноження закінчується їх викидають.

Дослідники визначили, що ключовим компонентом мертвих туш є хітин. Це нетоксичний біорозкладний полімер на основі цукру, який зміцнює панцир або екзоскелет комах і ракоподібних. Раніше вчені вже отримували біополімери з панцирів деяких ракоподібних.

Інженери адаптували технологію і використовують промивку етанолом, кислотну демінералізацію, лужну депротеінізацію і знебарвлення відбілювачем, щоб витягти хітин і очистити його від туш комах. Видаливши ацетильні групи з матеріалу, вони оголюють хімічно активні аміногрупи, які можна фікціоналізувати, а потім зшивати, перетворюючи в біополімер хітозан.

Дослідники працюють над технологією виробництва з компонентів хітозану полікарбонатів і поліуретанів, які традиційно виготовляються з нафтохімічних продуктів.

Вже існують технології виробництва біопластиків з органічної сировини (наприклад, глюкози, отриманої з цукрової тростини або дерев), але ці ресурси можуть знайти альтернативне застосування. Дослідники планують створити замкнуте виробництво, в якому мухи поїдають біопластик і використовуються для його виробництва.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button