Земля

Зміни клімату змінять США до невпізнання

Дослідники розповіли, як глобальні зміни клімату вплинуть на Сполучені Штати в найближче сторіччя. На їхню думку, Америку чекають серйозні природні катаклізми.

13-10-15-foto-600x360-1

Про кліматичні зміни повідомили вчений зі Стенфордського університету Роберт Лемперт і еколог організації The Nature Conservancy Крістофер Зганйар. Вже в найближчі сто років кардинальні зміни зазнають флора і фауна США, в результаті чого територія країни зміниться буквально до невпізнання. Для цих висновків потрібні були праці 300 експертів, що працюють за підтримки адміністрації США.

До 2100 року рівень моря підніметься на 0,2-2,4 м, тож мешканцям прибережних регіонів доведеться переселятися вглиб країни. Переселенцям знадобляться нові землі, і це може сильно вплинути на сільськогосподарську діяльність на всій території Штатів. Дослідники вказують на загрозу сильної спеки і браку води в деяких районах. Відзначимо, що протягом 100 років значна частина снігового покриву Аляски зникне, а в штаті Каліфорнія снігу в горах може стати на 50-80% менше, ніж зараз.

Можна навести такий показовий приклад: клімат в північно-східному штаті Массачусетс стане схожим на сучасний клімат Північної Кароліни (більше південний штат США). Через 100 років місць, де випадає сніг, у Сполучених Штатах буде не так вже багато. При цьому північно-східні регіони зіткнуться з найсильнішими бурями.

Все це не може не торкнутися флори і фауни. Ті тварини, яким природою відведена порівняно мала ніша в екосистемі, швидше за все, вимруть. Йдеться, зокрема, йде про саламандр, жаб і невеликих ссавців. До 2080 року площа, придатна для проживання форелі, зменшиться на 50%. Однак деякі види зможуть пристосуватися і будуть почувати себе навіть краще, ніж зараз. Тут можна згадати азіатського коропа, що відрізняється неймовірною ненажерливістю і не залишає їжі іншими рибам.

Головною причиною всіх цих метаморфоз, на думку вчених, є діяльність людини. Як приклад Крістофер Зганйар вказав на вимирання коралових рифів, яке ми спостерігаємо зараз і яке відбувається через те, що підвищується кислотність Світового океану.

Раніше інші вчені з Австралії, Європи і США спростували теорію про те, що заміна кам’яного вугілля природним газом призведе до зменшення викидів парникових газів. Більш того, при такому переході загальні викиди в атмосферу діоксиду вуглецю можуть збільшитися на 10%, якщо проводити аналогію з сьогоднішнім днем. Фахівці радять обмежувати викиди, використовуючи економічні і політичні заходи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button