Головна / Екологія / Індія побудувала найбільшу в світі сонячну електростанцію

Індія побудувала найбільшу в світі сонячну електростанцію

2,5 млн сонячних панелей на площі 10,36 кв. км здатні забезпечити енергією 150 тис. сімей

Влада Індії представила нову електростанцію Камутхі, побудовану всього за вісім місяців. Її потужність становить 648 мегават. Запуск електростанції поставить Індію на третє місце по виробленню електроенергії з сонячного світла після Китаю і США. До 2022 році країна планує забезпечувати сонячною енергією 60 млн родин, а до 2030 року отримувати вже 40% всієї електроенергії з поновлюваних джерел, тим самим скорочуючи викиди вуглекислого газу в атмосферу.

Індія, яка входить у четвірку найбільших забруднювачів поряд з США, Китаєм і Росією, ратифікувала Паризьку угоду по клімату в жовтні 2016 року і прикладає значні зусилля з розвитку альтернативної енергетики.

Як випливає з доповіді Bloomberg «Фінансування переходу Індії на чисту енергію», в період між 2013 і 2016 роками темп зростання потужності, забезпечуваною чистими джерелами енергії (за винятком великих ГЕС), склав 15%, в той час як аналогічний показник для вугільних ТЕЦ — 12,5%.

Однак, незважаючи на успіхи індійської чистої енергетики, викид парникових газів в країні збільшується: у 2015 році він зріс на 5,2%, в той час як загальний обсяг світових викидів залишився незмінним.

Найближчий сусід Індії КНР стала в цьому році світовим лідером у галузі: до кінця 2016 року в країні сонячними електростанціями буде вироблятися 43 мегават енергії.

Натхнення: greenevolution.ru