Всесвіт

Інженер NASA: людям варто задуматися про переселення на Титан

Спеціаліст Космічного агентства вважає, що, попри всі недоліки, найбільший супутник Сатурна — найцікавіше місце для заснування поселення за межами Землі.

Якщо раптом Земля стане безлюдною, в інженера NASA на ім’я Джанель Уеллонс є пропозиція. Вона вважає, що людству варто серйозно розглянути можливість заселення Титана — супутника Сатурна, і в неї є безліч причин. Серед них, наприклад, — можливість літати, просто ляскаючи крилами, надітими на руки.

«У Титана щільна атмосфера, яка могла б захистити нас від космічної радіації, — написала Уеллонс в Reddit. — Вона настільки щільна, що ми могли б фактично прикріпити до рук крила і літати на цій місяці. Мені здається, це дивовижне місце для життя».

Коментарі Уеллон з’явилися в листуванні Reddit, де інженери, вчені і пілоти NASA відповідали на питання інтернет-користувачів. Один з передплатників порталу запитав, куди б команда порадила переселитися, якщо б Земля раптом стала непридатною для життя, і Уеллон висловила свій варіант, зазначивши, що це «цікава відповідь у порівнянні зі стандартним варіантом у вигляді Марса або Місяця».

Инженер NASA: людям стоит задуматься о переселении на Титан
Атмосфера Титану туманна, з-за чого важко розглянути його поверхню. Це допоміг зробити «Кассіні», зробивши знімок в ближньому інфрачервоному діапазоні / © NASA/JPL/University of Arizona/University of Idaho

«Як щодо того, щоб розглянути переселення на один з водних світів в Сонячній системі — Титан, — написала вона. — Титан — найбільший супутник Сатурна, навіть більше від Меркурія, так що, мені здається, ми змогли б знайти застосування цьому місцю».

Незважаючи на ентузіазм Уеллон, у Титана є і явні недоліки. Так, він отримує лише близько одного відсотка від усього сонячного світла, який отримує Земля, а також, згідно з дослідженням NASA, найвища температура на поверхні супутника досягає лише мінус 180 градусів Цельсія.

«Говорячи про умови на поверхні — вони не такі жорсткі, як вам може здатися, — зазначила Уеллон. — Титан — єдине місце, крім Землі, де є рідини у вигляді озер і морів на поверхні. Ці рідини складаються з метану, але якщо володіти правильним захисним спорядженням, теоретично можна плавати без шкоди!»

Кнопка «Наверх»