Земля

На загадковому острові знайшли шматок зниклого континенту

Геологи Університету Колумбії в США виявили загадкові породи, що містять кварцит, на острові Ндзуани в Індійському океані. Сам острів має вулканічне походження і повинен повністю складатися з базальту. На думку дослідників, існування «неможливого» кварциту пояснюється включенням в склад острова шматка Гондвани кілька мільйонів років тому.

Дослідники провели експедицію на острів, що входить в архіпелаг Коморських островів, в 2018 році. Вони підтвердили наявність фрагментів кварциту — метаморфічної породи, яка не може утворюватися на вулканічних островах. Крім того, вони виявили материнську породу, що містить велику кількість кварциту. За словами вчених, така знахідка суперечить уявленням про тектоніку плит.

Однак геологи висунули правдоподібну гіпотезу, згідно з якою походження кварцитових порід на Ндзуани пов’язано з розпадом суперконтиненту Гондвана 150 мільйонів років тому, коли утворився Мадагаскар і Індостан. Шматок континентальної породи може відколотися від Африки або Мадагаскару, залишившись в океанічному басейні між ними. Близько чотирьох мільйонів років тому, коли виверження вулкана призвело до появи острова, кварцит виявився включений в базальтові породи.

Кнопка «Наверх»