Технології

Йодний двигун може уповільнити накопичення космічного сміття

Вперше в історії телекомунікаційний супутник використовував паливо на основі йоду для зміни своєї орбіти навколо Землі. У майбутньому його використання скоротить кількість космічного сміття на орбіті Землі.

Невелике, але потенційно корисне нововведення могло б допомогти очистити небо від космічного сміття, дозволивши крихітним супутникам дешево і легко самознищитися в кінці своєї місії, попрямувавши в атмосферу, де вони й згорять.

Така технологія із застосуванням палива на основі йоду також може бути використана для збільшення терміну служби малих CubeSat, які відстежують, наприклад, стан сільськогосподарських культур на Землі або цілі мегаскупчення наносупутників, які забезпечують глобальний доступ в інтернет, шляхом підйому своїх орбіт, коли вони починають дрейфувати до планети.

Технологія була розроблена ThrustMe, дочірньою компанією Еcole Polytechnique і Французького національного центру наукових досліджень (CNRS), за підтримки ESA в рамках програми перспективних досліджень в області телекомунікаційних систем (ARTES).

В технології використовується нове паливо – йод – в електричному двигуні, який контролює висоту супутника над Землею. Йод дешевше і використовує простіші технології, ніж традиційні види палива. На відміну від багатьох традиційних ракетних палив, йод нетоксичний і залишається твердим при кімнатній температурі й тиску. Це спрощує і здешевлює роботу на Землі.

При нагріванні він перетворюється в газ, не проходячи через рідку фазу, що робить його ідеальним для простої рухової установки. Крім того, він щільніше традиційних палив, тому на борту супутника займає менші обсяги.

ThrustMe запустила свій йодний двигун на комерційному дослідному наносупутникові SpaceTy Beihangkongshi-1, який вийшов в космос в листопаді 2020 року. Раніше в цьому місяці він був випробуваний, перш ніж його використовували для зміни орбіти супутника.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button