Головна / Земля / Вчені: Танення льодів Арктики влітку 2016 року може побити рекорд зими 2012

Вчені: Танення льодів Арктики влітку 2016 року може побити рекорд зими 2012

Наукові діячі і передові кліматологи стурбовані теплою зимою і малим приростом льоду в Арктиці. Такі обставини можуть спричинити танення крижаного покриву, який прирівняється або навіть буде вищим, ніж у 2012 році.

Передові наукові діячі і вчені зі сфери кліматології заявили про можливе масове танення крижаного покриву в Арктиці, яке, можливо, поб’є рекорд 2012 року. Свої побоювання озвучили фахівці з Центру Ґельмґольца з вивчення полюса і океанів, який базується в Німеччині.

Німецькі вчені відзначили, що зима в цьому році була дуже тепла, на даний момент температурний режим завищений, наприклад, біля берегів Шпіцбергена фахівці відзначили температуру на вісім градусів вищою, показник якої дуже близький до 2012 року. Крім цього, за зимовий сезон наріст крижаного покриву був дуже малий, зазвичай він становить мінімум півтора метра, а в нинішній час не дотягує і метра, в деяких місцях лід ще більш тонкий.

Зважаючи на різні фактори, вчені не можуть скласти точний прогноз щодо танення льодів, однак приблизно можуть припускати, що, можливо, в 2016 році показники поб’ють рекорди 2012 теплого року. Складання прогнозу часто залежить від метеорологічних умов, поривів вітру та деяких інших факторів.