Земля

Існує 10 категорій запахів, твердять вчені

Більшості людей відомо, що існує п’ять основних видів смаку: солодкий, гіркий, солоний, кислий і гострий. А як щодо основних видів запаху? Згідно з опублікованою 18 вересня статтею в науковому журналі PLOS one світ запахів теж можна розділити на основні категорії.

Наукові співробітники Піттсбурзького університету і Національної лабораторії Оук-Рідж, США, заявляють, що згідно з їхніми дослідженнями можна виділити 10 базових категорій запаху: запашний, древесний / смоляний, фруктовий (Не цитрусовий), хімічний, м’ятний / перечно-м’ятний, солодкий, увага … «попкорновий», лимонний, гострий (різкий) і гнилий. При цьому самими паскудними, на думку вчених, є два останніх (особливо в поєднанні).

Тепер вчені хочуть за рахунок додаткових експериментів дізнатися чи є можливим визначення того чи іншого запаху шляхом тільки вивчення його хімічного складу.

«Насправді такими точними дослідженнями щодо запахів ніхто не займався. Хоча, зрозуміло, більшість парфумерних компаній, а також компаній, що працюють з різними ароматами і смаками, зацікавлені в подібних наукових дослідженнях. Адже вони підтримують ідею того, що світ запахів, як і світ смаків, може бути точно структурований і поділений на набір основних базових категорій », – пишеться у статті.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button