Земля

Люди успадкували форму носа від неандертальців

Генетичний матеріал, успадкований від неандертальців, впливає на форму обличчя сучасної людини. Дослідження опубліковано в журналі Communications Biology.

Дослідники з Університетського коледжу Лондона ідентифікували в геномі сучасної людини генетичний матеріал, успадкований від неандертальців і керуючий формою носа. Мабуть, цей ген став результатом природного відбору, коли стародавні люди адаптувалися до більш холодного клімату після того, як покинули Африку.

Вчені використовували для аналізу дані більше 6 тис. добровольців змішаного (європейського, індіанського і африканського) походження з Латинської Америки. Дослідники порівнювали фотографії учасників і їх генетичні дані. Зокрема, вчені вивчали відстань між різними опорними точками на обличчі і шукали генетичні особливості, що визначають їх.

Висота носа у сучасної людини (зліва) і неандертальця (справа). Зображення: Dr Kaustubh Adhikari, UCL

Дослідники ідентифікували 33 області генома, пов’язані з формою обличчя, 26 з яких вони змогли підтвердити в порівнянні з даними інших етнічних груп. Вони також виявили, що у більшості людей з індіанським і східноазійським походженням в гені ATF3 спостерігалися сліди архаїчної ДНК неандертальців. Її наявність призводило до збільшення висоти носа. При цьому дослідники встановили, що ця ділянка гена має ознаки формування в результаті природного відбору.

Ген, який ми ідентифікували тут, можливо, був успадкований від неандертальців, щоб допомогти людям адаптуватися до більш холодного клімату, коли наші предки пішли з Африки, – говорить Цин Лі, співавтор дослідження

Контрольні точки на обличчі, використані для проведення генетичного аналізу. Зображення: Qing Li et al., Communications Biology

Це відкриття — друге виявлення слідів ДНК архаїчних людей, відмінних від Homo sapiens, що впливають на форму обличчя сучасної людини. У 2021 році ця ж група дослідників показала, що ген, який впливає на форму губ, успадкований людьми від древніх денісовців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button