Здоров'я

Іспанський експерт розповів про небезпеку приготування яєць

Приготування страв з яєць пов’язане з певними небезпеками, розповів виданню La Vanguardia харчовий технолог з Іспанії Маріо Санчес. Одна з найбільш серйозних яєчних загроз – це гостра кишкова інфекція сальмонельоз, нагадав експерт.


Іспанський технолог зазначив, що зараження сальмонельозом найчастіше пов’язане саме з вживанням яєць: продукт може «нагородити» організм відповідними бактеріями. За словами експерта присутні в яйцях небезпечні мікроорганізми здатні викликати найсильніші ураження у людей старше 65 років, у дітей у віці до 5 років, також при ослабленій імунній системі.

«Патогени в яйці усуваються тільки якщо готувати його при температурі вище 75 градусів», – розповів Маріо Санчес.

Ще одна небезпека – шкаралупа тріснула. Експерт закликав ніколи не готувати з тріснутих, битих яєць. Яєчню або омлет потрібно готувати виключно з тільки що розбитих яєць, підкреслив він.

Санчес заявив, що при приготуванні страв з яєць необхідно постійно мити руки, крім того – чистити поверхні, з якими вони стикалися. Іспанський експерт пояснив, що контакт з яйцем може залишити на шкірі стільки ж бактерій, скільки сире м’ясо або риба, в цьому криється чергова небезпека продукту.

Проте фахівець констатує, що яйця перед приготуванням краще не мити, особливо заздалегідь. Подібним чином можна зруйнувати природну захисну плівку на них, розповів він. Для очищення можна скористатися сухим пензлем.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button