Здоров'я

Лікарі розповіли, як захиститися від борщівника

Борщівник – дуже отруйна рослина, яка здатна викликати ряд проблем. Лікарі розповіли, як захиститися від негативних наслідків впливу небезпечної трави.

В першу чергу слід знати, що при попаданні пилку рослини на шкіру виникають опіки. Респіраторне пошкодження може призвести до набряклості дихальних шляхів та стравоходу. Однак найбільш небезпечним є попадання соку рослини в очі, що може призвести до сліпоти.

Для запобігання проблем потрібно дотримуватися кількох простих правил. Спочатку слід пояснити дітям, що таке борщівник і чим він небезпечний. Показати, як виглядає рослина і що робити при контакті з ним. Перед роботою на земельній ділянці потрібно перевірити, чи немає отруйної рослини серед іншої трави. Якщо росте борщівник, або є підозра, що він може там бути, потрібно надіти щільний одяг і прикрити очі спеціальними окулярами. Це не дозволить потрапити частинкам рослини на шкіру та в органи зору при косовиці.

У разі контакту з борщовиком зону ураження необхідно промити проточною водою, а ділянку обробити антисептиком і прийняти антигістамінний препарат. Потім слід накласти стерильну пов’язку. Бажано після цього показатися лікарю. Якщо сік рослини потрапив в очі, похід до фахівця обов’язковий, але спочатку потрібно промити зону ураження великою кількістю проточної води. Дотримання елементарних правил дозволить уникнути негативних наслідків і зайвих витрат на медикаменти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button