Екологія

У шлунку мертвого кита норвезькі вчені знайшли 30 пластикових пакетів

Всередині мертвого клюворилого зубатого кита зоологи виявили тридцять пластикових пакетів, які закупорили кишечник ссавця. Вмираюча істота була знайдена на березі Норвегії, щоб припинити муки тварини вчені вирішили приспати її.

Після смерті кита фахівцю Бергенського університету Тер’є Ліслеванду було доручено зробити розтин. Коли він почав проводити операцію, то жахнувся, заглянувши всередину кита. Весь простір кишечника було забито пластиком.

За словами доктора, шлунок кита був сповнений пластикових упаковок і поліетиленових пакетів з написами англійською й данською мовами. Вчені і раніше стикалися з не розкладаючими продуктами всередині тварин, але в цьому випадку фахівців вразила кількість сміття.

При цьому дана особина кита була помічена раніше на мілководді Сотри. Мабуть, тварина відчувала муки від закупорки кишечника. Кит не міг харчуватися протягом довгого часу і, ймовірно, відчував сильні болі, тому намагався викинутися на берег.

Дане відкриття зайвий раз доводить, що до 2050 року в океанічних водах кількість пластикового сміття перевищить кількість риб. Вже зараз в океані налічується понад 5 трильйонів тонн пластмаси.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button