Різне

Історія Бандани

Поява бандани, як елемента гангстерської амуніції, пов’язують з появою двох найбільших і дуже впливових американських банд – Crips і Bloods. Ці ганстерскіе угруповання базувалися в численних округах Лос-Анджелеса. Процес утворення Crips і Bloods відомий багатьом. На початку 70х, Crips заробили авторитет і страх оточуючих, почали нападати на маленькі банди тієї околиці. Причина нападів була просто, це робилося лише тому, що ті не входили до складу Crips. У кінцевому рахунку, кілька угруповань об’єдналися в сімейство Bloods, включаючи такі угруповання як “Bishops” і “Athens Park Boys”.

foto_cikavosti_04.07.2014-03_resized
Легендарне угруповання “Piru Street Boys”, дуже впливова банда з Комптона, до 1972-го року співпрацювала з Crips. Вони також носили традиційні сині бандани. Надалі, після розколу, Pirus і багао ущемляючих Крипами банд об’єдналися під червоним прапором і почали війну проти синіх. Новоспечена банда носила червоні бандани і назвалася Bloods.

До її складу якої входили угруповання Pirus, Brims, Athens Park Boys і Pueblos. Пізніше, та інші банди, яких атакували Crips, приєднувалися до Bloods.

foto_cikavosti_04.07.2014-04_resized

Багато популярних реперів стверджують, що колись входили до складу Bloods, або мали з ними зв’язок.
Репер The Game був залучений в банду “Cedar Block”, яка базувалася в його кварталі. Реп група Dipset також була частиною Bloods. Глава Death Row Records, Suge Knight, також був членом Bloods, навіть будучи главою багатомільйонного лейблу. Репер і продюсер DJ Quik, також уродженець міста Комптон, говорив про те, що він ріс у банді “Tree Top Piru Bloods”.

Мало хто знає, що спочатку бандани були відомі своїм практичним застосуванням в якості захисту від пилу. Іспанські пастухи (Вакерос), а пізніше американські ковбої і не припускали, що їх бандани, які вони носили на шиї від сонця і при необхідності просто піднімали на обличчя для захисту від пилу при перегоні худоби, стануть однією з модних штучок у їх майбутніх нащадків. І сьогодні http://odezhda.inari.ru/ і їх продаж – це цілий напрямок і дизайні одягу.

foto_cikavosti_04.07.2014-05_resized

Сьогодні ці шийні хустки іспанського походження (від іспанського слова banda – «пов’язувати») впевнено завоювали собі місце серед інших модних аксесуарів. Чоловіки, та й жінки носять їх на голові, зав’язуючи на потилиці вузлом, інші варіанти – пов’язати на зап’ястя руки, на шиї, на талії. Тому стало традиційною звичкою бандани виготовляються з різнобарвної тканини з візерунками. Безсумнівно, найбільш зручною вважається бандана, зшита з бавовни, що робить цею хустку незамінною і в дуже жарку погоду. Крім цього, на таку тканину можна з легкістю нанести будь-який малюнок, символ або візерунок.

Загальнопоширеним стереотипом є образ пірата в бандані. Пояснення реалістичне цьому можна знайти в тривалих подорожах піратів, за час яких волосся відростало, і піратам потрібні були такі пов’язки на голову, які б стримували їх волосся, особливо, щоб воно не заважало під час абордажу і інших битвах. Тепер практично неможливо уявити собі флібустьєра без цього невід’ємного для повноти його образу атрибута.

foto_cikavosti_04.07.2014-06_resized

Поверх цієї деталі одягу пірати і носили свої капелюхи, інколи дуже дивовижні. Існує і безліч спростувань цьому стереотипу, який набув поширення як в художній літературі, так і в кіно. Протилежна думка ґрунтується на тому, що пірати не носили бандани, так як в історичних документах цей факт не відображено. Ця суперечка триває і, швидше за все, триватиме до нескінченності. Широкому ж колу глядачів і читачів все-таки більше симпатичний портрет пірата в бандані під капелюхом або без неї.

Корисне застосування бандані в сучасному світі знаходять пожежні, які використовують ці хустки для захисту від отруйного диму. Під час військових дій бандани використовуються солдатами, щоб захистити очі від поту. У більш мирних цілях бандани носять танцюристи та спортсмени під час занять і виступів – знову таки, щоб піт не заливав в очі.

Сьогодні багато хто носить бандани на знак пам’яті і поваги до культури гангстерів, що заклала основу сучасного хіп-хопу. Сьогодні це модний і стильний аксесуар. Бавовняна бандана незамінна влітку в якості захисту від сонця. Багато пов’язують її на руку, на коліно поверх джинс, на шию і голову. Варіантів зав’язування бандан існує незліченна безліч, тут все залежить від вашого творчого мислення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button