Різне

Цікаві факти про Ейфелеву вежу

Ейфелева вежа — одна з найвідоміших споруд світу, про неї знає кожен, навіть той, хто ніколи не бував у Парижі. Саме з цією вежею насамперед асоціюється Париж. Пропоную Вам познайомитися з 11 цікавими фактами про цю видатну споруду.

1fa5531be2b2424ff55815f88d6a37b1

1. Під час будівництва Ейфелевої вежі загинув всього 1 робочий, який випадково зірвався з висоти.

2. Після відвідування вежі Томас Едісон написав у гостьовій книзі: «Пану Ейфелю, інженеру, будівельнику сміливих і екстраординарних сучасних споруд від людини, яка захоплюється всіма інженерами, включаючи найголовнішого з них — Господа Бога. Томас Едісон».

3. Протягом майже 10 років, з 1925 по 1934 рік, автомобільна компанія Сітроен використовувала вежу в якості рекламного білборда.

4. Густав Ейфель увічнив у вежі імена 72 знаменитих французьких інженерів, вчених і математиків тих часів.

5. Зменшені копії Ейфелевої вежі є у багатьох містах світу, Лас-Вегасі, Гуанчьжоу, Копенгагені, Варні і навіть Актау в Казахстані.

6. Під час Другої Світової війни перед вторгненням німців горді французи вивели з ладу ліфт Ейфелевої вежі, щоб вороги не змогли помилуватися чудовим краєвидом міста. Але Гітлер виявився не ледачим, і піднявся на вежу пішки. У 1944 році ліфт відновили, і солдати союзників змогли піднятися на ньому на вершину.

7. У 1912 році розробник комбінезона особливого парашута вирішив випробувати своє творіння, стрибнувши з Ейфелевої вежі. В результаті, він розбився на смерть на очах у численного натовпу.

8. На другому поверсі розташований один з найвідоміших ресторанів Парижа для гурманів під керівництвом знаменитого кухаря Алена Дюкаса.

9. З боку здається, що споруда пофарбовано в однаковий колір, але це не так. У вежі є три відтінки, від найбільш темного в основі до найсвітлішого на вершині.

10. Відкриття вежі відбулася в 1889 році, на той момент це була найвища споруда в світі, але вже в 1930 її рекорд переплюнув Крайслер Білдінг, при чому на цілих 18 метрів. У майбутньому ж з’явилися ще набагато більш високі споруди.

11. Найгучнішою аферою, пов’язаної зі спорудою, є історія Віктора Люстіга, який продав Ейфелеву вежу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button