Різне

Історія виготовлення новорічних листівок

astracards.ua/Здається, що традиція дарувати один одному листівки на новий рік існувала завжди. Але ця невелика вітальна картка пройшла довгий шлях розвитку, перш ніж стати такою, якою ми її зараз бачимо.

Історія виникнення новорічної листівки почалася з появою християнства, так як прийшла традиція святкувати різдво. Першими зображеннями були християнські мотиви. Гравюри коштували дуже дорого і продавалися священиками і паломниками. З часом на цих картинках стали малювати інші зображення. Ці картки почали використовувати в якості запрошень на які-небудь торжества.

Традиція ж дарувати один одному листівки з’явилася в Англії. У 1794 році англійський художник Добсон намалював першу різдвяну листівку і вручив її одержувачу особисто в руки. Перша вітальна листівка була відправлена ??поштою в 1843 році Генрі Коул. Саме з цього моменту і почалося активне поширення новорічної листівки.

При оформленні новорічних листівок велика увага приділялася їх стилю. Наприклад, при , які дарувалися приватним особам, застосовувалося тиснення, оформлення срібною або золотою крихтою. А ділові листівки мали простий, строгий стиль, як от на листівках Astracards.

Після революції радянська влада намагалася прибрати з життя людей все, що пов’язано з релігією, тому розвиток різдвяних листівок припинився. Так як народ не хотів відмовлятися від зимових свят, новий рік повернули, але без будь-яких різдвяних мотивів. Новорічна картка стала способом пропаганди.

У цей час на листівках перестали зображуватися шампанське, навіть порожні келихи. А Дід Мороз змінив традиційну трійку на космічну ракету, так як це був час освоєння космосу.

Після Великої Вітчизняної війни на багатьох новорічних листівках з’явилися подібні написи: «Новорічний привіт героїчним захисникам Батьківщини». А новими героями зображень стали портрети тих, з кого слід було брати приклад: Щорс, Чапаєв, Котовський і т.д.

З часом в різних країнах з’явилися свої національні традиції. Наприклад, в Японії, перед новим роком прийнято дарувати листівки з зображенням тварини, яка за східним гороскопом відповідає цьому році. Цей звичай перейняла і Росія. А в Австрії на новорічних листівках зображуються символи щастя: чотирилисник, сажотрус і свиня. Вражає своїм числом колекція новорічних карток канадця Бута, який потрапив до Книги рекордів Гіннеса – 205 120 екземплярів.

Поступово додаються нові стилі, способи оформлення новорічних листівок – з’являються об’ємні, музичні. Вони не тільки випускаються в друкарнях, видавництвах, але і робляться вручну, доповнюються різним декором. А послуги дизайнерів-оформлювачів для розробки та виготовлення ексклюзивних новорічних листівок стають все більше затребуваними.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button