Наука

Людські бактерії виробляють електрику

До теперішнього часу більшість бактерій, що виробляють електрику було виявлено в навколишньому середовищі. Однак, крім цього, дослідники також знайшли більше 100 видів бактерій в людському мікробіомі, як патогені, так і пробіотичні. Їх електрогенна здатність може грати важливу роль в інфекційності, або в тому, як вони створюють сир і йогурт.

Бактерії лістерії транспортують електрони через свою клітинну стінку в навколишнє середовище у вигляді невеликого струму, якому допомагають повсюдні молекули жовтої фарби (дивись малюнок).

Вчені з Каліфорнійського університету Берклі виявили, що звичайна бактерії Лістерія, яка викликає діарею, виробляє електроенергію, використовуючи зовсім іншу техніку.

Багато з електрогенеруючих бактерій є частиною людського мікробіома. Вони можуть викликати хвороби травного тракту і внутрішньолікарняні інфекції.

«Знаючи властивості цих бактерій, ми можемо зрозуміти, як ці бактерії заражають нас або допомагають нам мати здоровий травний тракт» – повідомив Ден Кравець, професор молекулярної і клітинної біології з Берклі.

Крім того, такі бактерії можуть допомагати переробляти відходи на заводах, а також генерувати електроенергію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button