Земля

Через утворення Вогняного кільця в Тихому океані сьомий континент Зеландія пішов під воду

Вчені, які досліджували уламки Зеландії, зробили висновок, що виникнення Вогняного кільця в Тихому океані призвело до зникнення континенту. Таким чином підтверджується гіпотеза про те, що острови Нова Зеландія, Нова Каледонія, що входять до його складу, є окремим континентом.

Из-за образования Огненного кольца в Тихом океане седьмой континент Зеландия ушел под воду

Про те, що існує сьомий континент Зеландія, було відомо давно, однак лише нещодавно фахівці змогли його досліджувати. Нове вивчення уламків, піднятих з дна океану, показало, даний материк змінився між 35 млн до 50 млн років тому. Деякі його фрагменти були підняті на 3 км, а решта – пішли під воду. Вчені стверджують, модифікація в Північній Зеландії збіглася зі зламом пластів гірських порід і створенням підводних вулканів.

Експерти вважають, що це стало зародження Вогняного кільця, який оточує Тихий океан. Часті землетруси супроводжують коло тектонічної активності. Після підняття над поверхнею води Зеландії і осідання Нової Каледонії весь материк опустився ще на 1 км під воду.

Фахівці висувають припущення, що трансформації материка в цей час стали результатом утворення вогняних кілець Тихого океану. Це повинно було тривати багато років, однак це трапилося дуже швидко, змінюючи геологію частини океану.

Геологи на даний момент не знайшли відповіді на питання, що послужило поштовхом для того, що сталося. Ця подія змінила курс і швидкість руху великої кількості тектонічних плит на планеті. Вчені стверджують, у них є підсумки досліджень, які допомагають зрозуміти, що сталося насправді.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button