Головна / Здоров'я / Схильність до ліні може бути обумовлена генами

Схильність до ліні може бути обумовлена генами

Люди часто придумують виправдання, щоб не відвідувати спортзал або уникати інших важливих справ, але, схоже, тепер вони можуть звинувачувати у своїй ліні ДНК. Вчені з Оксфордського університету, які проаналізували дані понад 91000 людей, кажуть, що генетика може бути частково винна в схильності до ліні. В ході випробувань фахівці пов’язали сім генів з відсутністю фізичної активності.

У дослідженні учасники носили на зап’ястях монітори активності, що дозволяють створити точну картину того, наскільки вони фізично активні в повсякденному житті. Монітори оцінювали час, що відводиться учасниками на сон, рух і знаходження в сидячому положенні. Після цього експерти провели аналіз ДНК, щоб з’ясувати, чи існує зв’язок між генетикою і фізичною активністю. Вченим вдалося виявити гени, які інструктують організм діяти певним чином, що безпосередньо пов’язано з тим, наскільки фізично активна людина.

За словами фахівців, розуміння ролі, яку відіграють гени, допоможе краще зрозуміти причини і наслідки відсутності фізичної активності. Експерти вважають, що вивчення ДНК може запропонувати нове розуміння виникнення ожиріння – так, наприклад, безпосередній вплив генів на фізичну активність може змушувати людей набирати вагу. Недостатня фізична активність є серйозною проблемою громадської охорони здоров’я, оскільки сидячий спосіб життя збільшує ризик розвитку ожиріння, діабету 2 типу, хвороб серця і раку.

Натхнення: healthvesti.com