Здоров'я

Схильність до ліні може бути обумовлена генами

Люди часто придумують виправдання, щоб не відвідувати спортзал або уникати інших важливих справ, але, схоже, тепер вони можуть звинувачувати у своїй ліні ДНК. Вчені з Оксфордського університету, які проаналізували дані понад 91000 людей, кажуть, що генетика може бути частково винна в схильності до ліні. В ході випробувань фахівці пов’язали сім генів з відсутністю фізичної активності.

У дослідженні учасники носили на зап’ястях монітори активності, що дозволяють створити точну картину того, наскільки вони фізично активні в повсякденному житті. Монітори оцінювали час, що відводиться учасниками на сон, рух і знаходження в сидячому положенні. Після цього експерти провели аналіз ДНК, щоб з’ясувати, чи існує зв’язок між генетикою і фізичною активністю. Вченим вдалося виявити гени, які інструктують організм діяти певним чином, що безпосередньо пов’язано з тим, наскільки фізично активна людина.

За словами фахівців, розуміння ролі, яку відіграють гени, допоможе краще зрозуміти причини і наслідки відсутності фізичної активності. Експерти вважають, що вивчення ДНК може запропонувати нове розуміння виникнення ожиріння – так, наприклад, безпосередній вплив генів на фізичну активність може змушувати людей набирати вагу. Недостатня фізична активність є серйозною проблемою громадської охорони здоров’я, оскільки сидячий спосіб життя збільшує ризик розвитку ожиріння, діабету 2 типу, хвороб серця і раку.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»