Людина

Жіночий мозок активніше чоловічого?

Шум підняла робота нейробіологів під керівництвом Деніеля Амена (Daniel Amen), опублікована в журналі Journal of alzheimer’s Disease.

У статті описується велика і копітка робота: вчені порівняли результати сканування мозку 26 чоловіків і жінок, зроблених в Amen Clinics. Сканували за допомогою методу однофотонної емісійної комп’ютерної томографії (ОФЕКТ або ОЕКТ); доктор Амен — великий ентузіаст цього методу, і в його власній мережі клінік його використовують, можливо, ширше, ніж в інших місцях. ОФЕКТ дозволяє, крім іншого, вимірювати кількість крові, що проходить через певну ділянку мозку.

Амен і його колеги встановили, що кровотік з жіночому мозку сильніше ніж кровотік в мозку чоловіка і коли людина розслаблена і не зосереджена, і під час напруженої розумової роботи. Різниця в показниках невелика, але все-таки більше похибки, а розмір вибірки змушує вірити в те, що ця невелика різниця дійсно залежить від статі. Знімки мозку здорових людей, яких використовували в якості контрольної групи, підтвердили висновки. Зроблені зі знімків пацієнтів клінік: різниця між кровотоком у чоловічому та жіночому мозку у цих людей виявилася навіть більше.

Але про те, як це позначається на активності нейронів, дослідження Амена і його колег не говорить. Все, що ми знаємо — це кількість крові, що проходить за одиницю часу через перетин різних ділянок мозку у чоловіків і у жінок. Цей показник може бути пов’язаний з активністю нервових клітин побічно — «вистрілюючи», нейрон витрачає більше енергії і повинен отримувати її з кров’ю — але сам по собі посилений кровотік не говорить про більшу або меншу активність нейронів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button