Головна / Людина / Нейробіологи розкрили таємницю алкоголізму

Нейробіологи розкрили таємницю алкоголізму

Нейробіологи з Університету Північної Кароліни виявили ланцюги з нейронних клітин, які можуть відповідати за згубну пристрасть до спиртного. Ці ланцюги об’єднують дві ділянки мозку — розширену мигдалину і вентральну область покришки, які відповідають за реакцію на стрес і залежності відповідно. Дослідження опубліковане в журналі Biological Psychiatry. Прес-реліз опублікований на сайті університету.

ea75935c2dc62ca7f7fbb41200cbf098

Ранні роботи вже продемонстрували участь розширеної мигдалини і вентральної області покришки (ВОП) в прояві алкогольної залежності, проте вперше нейробіологам вдалося продемонструвати, що ці дві області взаємодіють одна з одною за допомогою нейронної схеми. Ці мережі складаються з проекційних нейронів — нервових клітин з довгими аксонами, здатними передавати сигнали в інші зони мозку.

Дані проекційні нейрони виробляють кортикотропін-рилізинг-гормони (CRF), які регулюють синтез інших гормонів і беруть участь в боротьбі зі стресом. Експерименти на мишах показали, що придушення активності ланцюгів між двома областями мозку захищає від переїдання і вживання алкоголю. Таким чином, CRF-система виявилася пов’язаною з виникненням алкоголізму.

Розширена мигдалина задіяна в реакції на такий психологічний стрес, як втрата роботи або коханої людини, а ВОП бере участь в отриманні задоволення від їжі, наркотичних речовин та алкоголю. Вчені показали, що алкоголь активує CRF-нейрони в розширеній мигдалині, які передають збудження ВОП і, в кінцевому підсумку, сприяють подальшому вживанню спиртного.

Дослідники сподіваються, що їх робота допоможе в розробці нових методів лікування алкоголізму або профілактичних заходів проти згубної залежності серед молоді. Відомо, що люди, які починали пити в підлітковому віці, з більшою ймовірністю ставали в майбутньому алкоголіками.