Головна / Всесвіт / Життя на Марсі можуть знайти, але світ до цього не готовий

Життя на Марсі можуть знайти, але світ до цього не готовий

Життя на Марсі можуть виявити вже протягом 2 років, але світ не готовий до наслідків цього революційного відкриття, попередив доктор Джим Грін, провідний астроном NASA, пише Independent.

За його словами, ровер NASA і ESA зможе знайти сліди життя на Червоній планеті вже через кілька місяців після запланованої висадки в березні 2021 року.

Марсохід «Розалінд Франклін», відомий раніше як «Екзомарс», буде бурити поверхню планети на глибину до 2 метрів для пошуку органічних сполук і біомаркерів. За словами астронома, їх виявлення можна буде порівняти з відкриттям Миколою Коперником у XVI столітті того факту, що Земля обертається навколо Сонця.

«Це покладе початок новому мисленню. Я не думаю, що ми готові до результатів», — цитує слова вченого The Sunday Telegraph.

Відкриття життя на Марсі поставить перед вченими абсолютно нові питання. Наприклад, чи може життя переміщатися з планети на планету, що спільного у земному і марсіанському житті і де воно зародилося першим. Недавні дослідження показали, що планети, які раніше вважалися безлюдними, коли мали відповідні умови для зародження життя. До того ж учені постійно знаходять нові планети за межами Сонячної системи, які потенційно можуть бути придатні для життя.