Різне

Як отримати безкоштовну освіту в Польщі

Сьогодні одним з найбільш популярних і доступних для українських абітурієнтів є навчання в Польщі. На відміну від інших держав Європи, вступати до польських університетів можна відразу після школи і навіть без іспитів. До того ж, вартість проживання та харчування у Польщі значно нижча, ніж в інших європейських країнах.

05-02-15-foto-600x400-1

Тим українським абітурієнтам, які оберуть для здобуття вищої освіти саме цю країну, пощастило. У 2005 році Україна і Польща підписали міжурядову угоду про академічне визнання документів про освіту та рівноцінність наукових ступенів. Це означає, що у всіх польських вузах котирується український атестат. Цього документа цілком достатньо, щоб після закінчення школи відразу ж почати вступати до вищого навчального закладу, без проходження зовнішнього незалежного тестування. Хоча варто скористатися послугами центру польської освіти Up-Study за адресою http://up-study.net/, в якому досвідченні фахівці проведуть курси польської мови та вирішать ряд інших питань.

Безкоштовну вищу освіту у Польщі можливо при дотриманні деяких умов. Це можливо тільки в державних вузах у яких є безкоштовні місця для студентів-іноземців, і за умови навчання польською мовою. Кількість місць у них обмежена і є вступні іспити.

Більш складним варіантом є виграш гранту на навчання від Європейського фонду. Отримати грант від фонду можна в тому випадку, якщо ви плануєте вступати на затребувані в Західній Європі спеціальності і зумієте показати гідний рівень підготовки. Грант – це покриття витрат на навчання, проживання і навіть харчування студента за обраною програмою, що 50%, 75% і 100% від вартості навчання. Ви можете практично безкоштовно отримати якісну освіту в іншій країні. Важливим етапом для отримання гранту є правильне заповнення всіх необхідних документів.

Як написати краще есе для стипендії

Підтвердити знання польської мови на рівні B1 або B2 потрібно обов’язково. Для цього існує три способи: Перший – співбесіда, але її проводять не всі вузи. Другий – закінчити річний курс в одній із мовних шкіл Польщі, з сертифікатом якої можна вступати до будь-якого ВНЗ. Третій – здати іспит і отримати сертифікат Держкомісії Польщі.

Вибір вузу. Для початку кожному кандидату в студенти потрібно буде вибрати собі навчальний заклад. Зробити це можна на спеціальному сайті. Цей інформаційний ресурс був створений для того, щоб залучити іноземних студентів в польські вузи. У кожного вузу на цьому сайті є окрема сторінка, там можна знайти загальну інформацію про нього з посиланням на офіційний сайт, про вартість навчання, про спеціальності, які там є, а також про стипендійні можливості для студентів-іноземців.

Вступаючи до вузу на стипендіальній або грантовій основі, вам все ж потрібно витратити певну суму на підготовку документів. Наприклад, державні вузи в Польщі вимагають, щоб документи перекладав лише спеціальний присяжний перекладач, зареєстрований в Національному реєстрі присяжних перекладачів Міністерства юстиції Польщі. Його послуги платні. Якщо ж переклад зроблений в Україні, його потрібно нотаріально завірити в Консульстві Республіки Польща. Розгляд документів від вступника – платний (приблизно 200 євро).

Форми навчання в Польщі

Стаціонарна (денна форма навчання) – заняття проходять з понеділка по п’ятницю.

Нестаціонарна (заочна форма навчання) – заняття проходять 1 раз на два тижні. Заняття тривають весь день в суботу і в неділю. Деякі вузи можуть продовжити заняття також до вечора п’ятниці або понеділка. Вартість заочної форми навчання у польських вузах дешевше від денної.

Вечірня форма навчання – заняття проходять з понеділка по п’ятницю після 16:00.

Система вищої освіти є дворівневою. Бакалаврат триває протягом 3 років. Отримавши диплом бакалавра, можна починати працювати або продовжити освіту за магістерською програмою, це займає ще 2 роки.

Студенти мають право на роботу під час навчання.

Втім, не всім студентам може припасти до душі система польського вищої освіти. Наприклад, тут хоч і не виганяють з вузу за незданий іспит, але зате студент повинен заплатити і знову пройти навчальний курс з предмета, який він не зміг здати.

Польський уряд надає стипендії студентам і учням на підставі двосторонніх угод. Стипендіати звільняються від оплати за навчання. Щорічна кількість місць записується у щорічних міжнародних угодах. Стипендії присуджуються щороку. Для отримання стипендії уряду Польщі необхідно подати заяву в одне з дипломатичних представництв Польщі. Терміни подачі заяв можна також уточнити в посольстві. Після цього заявка буде направлена в Бюро визнання академічних кваліфікацій та міжнародного обміну в Варшаві, яке займається розглядом таких документів. Остаточне рішення про виділення стипендій приймає міністр науки та вищої освіти Польщі. Кандидати повинні надати сертифікат про проходження курсів польської мови і документально підтвердити свою відповідність специфічним вимогам, що пред’являються конкретним університетом. При цьому іноземні громадяни не повинні виконувати вступні вимоги, встановлені для польських громадян.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button