Різне

Як правильно запатентувати назву або товарний знак?

Будь-яке комерційне підприємство зобов’язане придумати і зареєструвати своє ім’я. Це потрібно не тільки для зручності, але й тому, що цього вимагає чинне законодавство Російської Федерації. Реєстрація найменування організації відбувається в державному органі, що закріплює права на товарні знаки, – Роспатент.

Як правильно запатентувати назву або товарний знак?Як правильно запатентувати назву або товарний знак?
Зареєстрована назва дає виняткові права на його застосування і охороняється російським законом. Назва підприємства реєструється в Роспатенті тим же шляхом, як і товарний знак (таким же чином, до речі, реєструються логотипи, фірмові слогани, упаковки, етикетки і т. д.).

Для реєстрації товарного знака необхідно перевірити його унікальність будь-яким можливим способом (наприклад, у бібліотеці Роспатенту). Цю роботу можна довірити фахівцям відповідної компанії, в цьому випадку не буде потреби виправляти власні помилки, зроблені за недосвідченості. При подачі заяви в Роспатент слід вказати вибране найменування чітко в тому вигляді, в якому воно буде згодом застосовуватися. Приміром, саме ім’я можна постачити певним фоновим малюнком і навіть логотипом – все це буде частиною товарного знака. Ці матеріали надаються разом із заявою в електронному вигляді.

Крім іншого, в Роспатент необхідно надати квитанцію, що підтверджує сплату вами державного мита, яке споачується в рахунок держави за виконання процедури реєстрації товарного знака.

Коли всі необхідні документи зібрані, оформлені і прийняті співробітниками Роспатенту, залишається лише чекати. На жаль, терміни, в які розглядається заява, ніяк не регулюються законом, тому процедура може тривати від року і більше. Існує, однак, додаткова послуга, з допомогою якої питання: как запатентовать название, можна вирішити достатньо швидко (вже через 4-6 місяців). Вартість послуг з реєстрації товарного знака залежить від ряду факторів, таких як кількість використовуваних кольорів, проведення пошуку на унікальність найменування, тип реєстрації (звичайний або прискорений) і т. д.

У рідкісних випадках запатентувати найменування можна ще швидше. Це буває необхідно, наприклад, за участю організації в якому-небудь заході, де одна з обов’язкових умов – наявність запатентованої назви організації. Однак чим швидше потрібно провести реєстрацію, тим дорожче доведеться за неї заплатити.

Варто завжди мати на увазі, що перш ніж реєструвати найменування організації, слід ретельно проаналізувати і спроектувати концепцію майбутнього фірмового стилю компанії, який включає в себе і її логотип, і фірмовий слоган, і колірну схему. Все це буде згодом активно використовуватися в маркетингових цілях, тому кожна складова повинна гармонійно поєднуватися з усіма іншими, формуючи рекламне обличчя фірми, за яким її буде пізнавати споживач.

З цієї ж причини при розробці концепції рекомендується запланувати ймовірні в майбутньому зміни (зміна найменування, перехід на інший стиль або колірну гамму і т. д.). Всі ці роботи варто доручити професіоналам, щоб не опинитися сам-на-сам з безліччю проблем. З моменту подачі заяви в Роспатент до дня отримання документа можна сміливо користуватися найменуванням в якості торгового знака. Після цього тільки ви отримаєте право на його використання в будь-яких цілях, а також у випадку порушення у використанні його третіми особами, можна в судовому порядку припинити використання вашого товарного знака, заарештувати товари, що випускаються під його маркою, та притягнути до відповідальності порушника.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button