Різне

Скульптурна різьба по дереву

Скульптурна різьба по дереву

Як не крути, дерево – це перший матеріал, який був доступний нашим предкам. У стародавніх поселеннях з нього будувалися житла, господарські та захисні споруди, зводилися капища і святилища. Саме з деревних стовбурів наші прапрапрадіди вирізали зображення язичницьких богів, дерев’яні фігурки людей і тварин для камлання і дитячих ігор.

05-02-15-foto-600x347-7

Пройшли століття. На зміну дереву прийшли більш досконалі будівельні матеріали. Найбільші мегаполіси і невеликі хутори в сільській місцевості рясніють будівлями з каменю, бетону і сталі. Про колишню велич дерева, як будівельного матеріалу, нагадують тільки невеликі мисливські будиночки, складені з кругляка за старовинним звичаєм, без єдиного цвяха, та дитячі ігрові майданчики в міських парках.

05-02-15-foto-600x398-1

Інакше склалася доля дерева, як матеріалу для робіт художників і скульпторів. Як і багато століть тому, з деревини цінних порід виготовляють декоративні елементи для оформлення житлових приміщень, виробляють меблі і елементи інтер’єру.

05-02-15-foto-600x800-6

Великою популярністю користуються оригінальні сувеніри та скульптури з дерева. Саме цей вид образотворчого мистецтва я хотів би розглянути детальніше.

05-02-15-foto-600x316-5

Скульптура з дерева по праву вважається одним з найскладніших видів образотворчого мистецтва. Набагато складніше, ніж ліпка з мармуру або бронзи, дикого каменю або граніту.

05-02-15-foto-600x232-3

І ось чому.

Майстер, який працює з деревом, повинен не тільки досконало володіти плоскою та об’ємною різьбою, заздалегідь уявляти собі найбільш вигідні зорові перспективи свого творіння, а й мати колосальні знання в суміжних областях, безпосередньо не пов’язаних з роботою творця. Наприклад, непогано знати сопромат. Передбачаючи Ваше здивування і передбачаючи запитання, відповім сам. Граніт і мармур, на відміну від дерева, матеріали досить однорідні, з добре прогнозованими властивостями і поведінкою. Вони не чутливі до вологи, практично не схильні до розтріскування, падіння прямих сонячних променів яскравим літнім днем абсолютно безпечні для кам’яної статуї.

05-02-15-foto-600x360-4

Саме дерево поводиться набагато більш капризно. Воно розбухає від надлишку атмосферної вологи, жолобиться в сухому приміщенні, темніє і розтріскується на сонці. Один невірний дотик різця до міцної, ретельно висушеної заготівлі загрожує появою потворного відколу, що загрожує безповоротно згубити майбутнє творіння. Наростити помилково зрізаний фрагмент або скол практично не представляється можливим, рано чи пізно «латочка» дасть тріщину і відвалиться. Скульптор по дереву чимось нагадує сапера – і один, і другий помиляються тільки один раз. Відмінність в тому, що ціна помилки сапера – власне життя, а скульптора – «всього лише» безповоротно зіпсована статуя.

05-02-15-foto-600x799-2

Але згадайте, яка насолода дарує погляд на дерев’яну скульптуру. Ретельно опрацьовані деталі, досконалість форм, теплі тони і зачаровуєче переплетення волокон під тонким шаром безбарвного лаку. Автор такого творіння може по праву пишається своїм талантом і майстерністю!

Якщо Ви зацікавились, радимо перейти по посиланню. Там Ви знайдете безліч готових дерев’яних скульптур талановитих Майстрів і корисну інформацію про обробку дерева!

Топорівські Е.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button