Технології

Каліфорнія збирається перейти на 100% відновлювану енергію до 2045

Каліфорнія стала на один крок ближче до майбутнього, спрямованого на скорочення забруднення і викидів вуглекислого газу, одночасно збільшуючи робочі місця в галузі поновлюваних джерел енергії, повідомляє Forbes.

Амбітний план, запропонований президентом Тимчасової палати каліфорнійського Сенату Кевіном де Леоном обмежить споживання вуглеводнів в Каліфорнії і поставить на меті поступове збільшення споживання відновлюваної енергії в найближчі десятиліття. Він поставив перед собою мету забезпечити виробництво 50% відновлюваної енергії до 2030 року та 100% до 2045 року.

ВВП Каліфорнії становить $2,6 трлн, що є найбільшим показником серед всіх штатів США, це 14% від ВВП країни. Перехід економіки штату до 100% відновлюваних джерел енергії є складним завданням і, зрозуміло, сильно вдарить по бюджету. Є і ще один штат розглядає законопроект щодо переходу на 100% використання відновлюваної енергії до 2050 року — Массачусетс.

Цікаво, що все це відбувається в той час, коли президент Трамп оголосив про вихід США з Паризької угоди. Губернатор Каліфорнії Джеррі Браун має намір показати світові, що президент не може вказувати, яким має бути енергетичне майбутнє Каліфорнії.

Однак слід враховувати й те, що шлях переходу до поновлюваних джерел енергії буде дуже непростим. Каліфорнія на даний момент є третім за величиною нафтовидобувним штатом США після Техасу і Північної Дакоти. І тому, коли припиниться видобуток нафти до 2045 року, сам штат і країна позбудуться величезних грошей, а це неодмінно викличе серйозне зростання цін на нафту.

Більш того, нафтогазова промисловість забезпечує близько півмільйона робочих місць в Каліфорнії, і багато втратять роботи, якщо штат перейде на 100% відновлювану енергію. Також Каліфорнія отримує дохід за всю видобуту в штаті нафту, близько $21 млрд в рік. Ці цифри, звичайно, не враховують позитивного впливу зростаючого сектора відновлюваної енергетики та робочих місць, ВВП та податкових надходжень, які він буде створювати. Проте під час таких кардинальних змін в енергетичній системі великого штату, варто бути готовими до проміжного періоду, з негативними економічними наслідками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button