Земля

Навіщо вікінги влаштовували похорони своїх домівок

Норвезькі вчені з’ясували, що вікінги мали особливі ритуали поховань будинків, які були схожі на похорон одноплемінників. Про це свідчить вивчення курганів віком на три тисячі років у Швеції і Норвегії, повідомляється в дослідженні, опублікованому в журналі European Journal of Archaeology.

Як стверджує археолог Маріанна Хем Еріксен, звичай спалювання будинків сильно нагадує обряд кремації. При цьому далеко не всі будівлі “ховалися” разом з померлими мешканцями.

“У деяких випадках ми не змогли знайти людські рештки, навіть там, де їх зазвичай можна очікувати”, — пояснила Еріксен.

Вчений заявляє, що вікінги пов’язували архітектуру своїх осель з будовою людського тіла. Відповідно, дім, як і людина, має душу.

“Багато з норвезьких слів, пов’язаних з будинками, походять від позначення людського тіла. Слово “вікно” походить від слів “вітер” і “око”, так як відноситься до отворів в стінах, у які входить вітер. Слово “фронтон” — верхня частина торцевої стіни будинку — походить від слів “голова” або “череп”, — зазначає дослідник.

Саме таке ставлення до будинків дозволило вікінгам зберегти свою архітектуру протягом двох тисяч років, незважаючи на сильний вплив римської держави в перших століттях нашої ери. У середні століття довгі будинки вікінгів перетворилися в “медові зали”, які стали політичними і релігійними центрами того чи іншого клану.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button