Земля

Карантин 2020 року запобіг понад 30 000 смертей від забруднення повітря

Експерти Технологічного інституту Массачусетсу виявили, що пандемія істотно знизила концентрацію оксиду азоту в атмосфері по всьому світу. Це допомогло уникнути близько 32 000 передчасних смертей від забруднення повітря.

«Відповідні заходи на спалах COVID-19 привели до одного з найбільших скорочень антропогенних викидів у сучасній історії»,повідомляють автори роботи. «Використовуючи глобальні супутникові спостереження і дані наземних вимірювань з 36 країн Європи, Північної Америки та Східної Азії, ми виявили, що карантинні заходи привели до зниження концентрацій NO2 в усьому світі”. Вчені також додають, що локдаун привів «до того, що близько 32 000 осіб уникли передчасної смерті, в тому числі близько 21 000 в Китаї».

В рамках свого дослідження фахівці вивчили зв’язок між тим, що люди залишалися вдома, і регіональними атмосферними змінами. Для цього вони створили моделі рівнів забруднення – фактичних і передбачуваних.

Група виявила, що незважаючи на падіння рівня оксиду азоту, глобальні концентрації озону і тонкодисперсних частинок повітря (PM 2,5) майже не змінилися. Вважається, що ці речовини утворюються в результаті «вторинних реакцій», тому їх накопичення залежить від фонового стану місцевої атмосфери. Наприклад, у 88 регіонах спостерігалося зниження рівня оксиду азоту в атмосфері, але відповідне збільшення вмісту озону.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button