Земля

У Мексиці під давньою пірамідою знайшли “шлях у загробне життя”

Мексиканські археологи виявили систему каналів під пірамідою, що містить гробницю стародавнього правителя майя. На думку вчених з Національного інституту антропології та історії Мексики, такий тунель міг представляти собою символічний шлях в підземний світ.

08b2288dc05cf4603c8ef80824c5fb9f

“Наявність цих каналів має важливе значення”, — говорить Арнольдо Гонсалес (Arnoldo Gonzаlez), професор Національного інституту антропології та історії Мексики.

Гідравлічна система була виявлена під Храмом написів, в якому знаходиться гробниця К’інич Ханааба Пакаль І “Великого”. Сама споруда збудована в Паленке (умовна назва руїн великого майського міста на північному сході мексиканського штату Чьяпас).

Назва храму дали написи, розташовані на його стінах. Всього на трьох кам’яних плитках знаходиться 617 ієрогліфів. Вчені говорять, що на сьогодні прочитали велику частину з них.

За словами археологів, написи на гробниці свідчать, що, для того щоб бути прийнятим в потойбічному світі, мертві повинні бути занурені у воду. Ними “керував” бог Чак.

Підземна мережа каналів має різні рівні і кілька різних напрямків. Дослідники національного інституту антропології вважають, що такий підземний “світ” був побудований задовго до піраміди.

Вчені, які виявили систему, переконалися, що вода досі проходить по головному каналу. Передбачається, що її джерелом служить природне джерело. Але археологи не змогли визначити довжину тунелю і де він починається. Це треба зробити в наступних дослідженнях.

Гонсалес не виключає, що, можливо, канали були частиною каналізації або системи водопостачання. “Ми також повинні враховувати, що стародавні жителі Паленке могли розробити гідравлічну систему для образного відтворення шляху, який привів би К’інич Ханааб Пакаль до вод загробного світу”, — говорить він.

Директор археології з Національного інституту антропології та історії Мексики Педро Санчес Нава (Juan Sanchez Nava) каже, що така гіпотеза має право на існування, особливо, якщо враховувати знахідки, які були зроблені раніше при вивченні місць проживання інших народів в цих місцях. Так, подібний водний тунель був знайдений в місті Теотіуакан, недалеко від Мехіко.

“В обох випадках вода була виявлена і в наш час. Це якась алегорія, пов’язана з водою, яка характеризує початок циклу життя і його кінець”, — говорить Санчес Нава.

 

Система каналів була виявлена за допомогою сонара або гідролокатора.

Спочатку археологи вважають, що це могла бути якась лінія розлому. Але камери, встановлені на невеликих пристроях, підтвердили існування системи каналів. В даний час вчені мають намір продовжити вивчення системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments