Земля

Кашалоти в Карибському морі спілкуються на різних діалектах

Дослідники з’ясували, що кашалоти, володарі найбільшого мозку серед всіх земних істот, можуть утворювати клани зі своїми унікальними діалектами.

8eb5b96610a98462636e0857e6270079
Шейн Геро і його команда виявили, що кожна соціальна група цих морських ссавців у східній частині Карибського моря має свою власну систему видаваних звуків, що можна вважати окремим діалектом. Крім того, кожен зі спостережуваних кашалотів спілкувався виключно з тими родичами, у яких був той самий акцент. Відкриття підтверджує гіпотезу, згідно з якою кашалоти по всьому світу, також як і люди, відрізняються різними культурами.

«Вони роблять те ж, що і ми: годують своє потомство, піклуються про свої сім’ї. Кашалоти здатні робити дійсно глибокі занурення. При цьому всі ці дії залежать від певної культури, на яку вказують їх діалекти», — пояснив Геро, еколог і засновник проекту Dominica Sperm Whale Project.

У ході нового дослідження Геро і його колеги проаналізували 11 соціальних груп кашалотів шляхом запису їх голосів і спостережень за їх діями. Раніше було відомо, що такі клани є в Тихому океані, тепер вчені підтвердили їх наявність ще й у водах Атлантики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments