Технології

Каталізатор з наночастинок паладію і золота миттєво дезінфікує воду

Хіміки з Кардіффського університету створили каталізатор для миттєвої дезінфекції води на основі частинок паладію і золота.

Під час роботи хіміки ставили собі за мету: вони хотіли використовувати каталізатор для виробництва перекису водню прямо при очищенні води.

Однак після того, як вони поспостерігали за результатами тестування їх розробки, то виявили, що в процесі синтезу H2O2 виникає безліч інших молекул, що містять кисень, які в десятки і сотні мільйонів разів активніше взаємодіють з мікробами, ніж перекис і хлорка.

Подібний рівень бактерицидности цих сполук, як відзначають Хатчінс і його колеги, дозволяє проводити практично миттєве очищення води від бактерій, спор і інших органічних забруднень, здатних негативно вплинути на здоров’я людини.

“Ми реалізували ідею, згідно з якою можна миттєво очищати воду, використовуючи лише каталізатор, забруднену рідину і електрику. В цьому відношенні наш винахід значно перевершує комерційні дезінфікуючі засоби на основі хлорки або перекису водню”, – говорить Грем Хатчінс, автор роботи і професор Кардіффського університету

Технічно для очищення потрібно занурити невелику кількість наночастинок каталізатора в воду і пропустити через неї струм, в результаті чого через 30 секунд всі сліди мікробів повністю зникнуть з води.

Серед головних плюсів автори відзначають, що їх каталізатор можна використовувати майже нескінченно: наночастинки металів не витрачаються і залишаються стабільними.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button