Технології

США розробляє уранове паливо для польотів в космос

У США планують розробляти уранове паливо для того, щоб використовувати його на поверхні Місяця і планет, а також для космічної енергетики. Про це йдеться в новій директиві з космічної політики.

Як наголошується в документі, уранове паливо буде забезпечувати працездатність систем там, де недостатньо хімічної та сонячної енергії: так можна буде отримати більше енергії при меншій масі. Також за допомогою палива вдасться зменшити час польоту космічних апаратів.

Живити енергією збираються радіоізотопні енергетичні системи, реактори ділення, використовувані для руху космічних апаратів і інших елементів.

“Дані системи можуть дозволити працювати в тих середовищах, де сонячної і хімічної енергії недостатньо, вони можуть виробляти більше енергії при меншій масі, <…> скоротити час польоту пілотованих і роботизованих космічних апаратів”.

Планується, що за допомогою урану розроблятимуть паливо, придатне для використання на поверхні Місяця і планет, в космічній енергетиці, а також для ядерних електричних рухових установок і теплових ядерних рухових установок.

Нова стратегія необхідна для досягнення США наукових, розвідувальних, комерційних завдань, а також цілей у сфері національної безпеки, наголошується в директиві.

Нагадаємо, що це один з етапів підготовки до проєкту місячної програми Artemis, який весною 2019 року анонсувало NASA. Програма складається з трьох етапів: перший з них (Artemis 1) передбачає безпілотний політ встановленого на ракету Space Launch System (SLS) корабля Orion навколо Місяця і його повернення на Землю. Другий етап (Artemis 2) – Місяць облетять з екіпажем на борту. На третьому етапі місії (Artemis 3) NASA розраховує здійснити висадку астронавтів на Місяць в 2024 році, а потім відправити людей на Марс орієнтовно в середини 2030-х років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button