Здоров'я

Кава – користь і шкода: професії, що загрожують «кавоманією»

Мільярди людей починають свій ранок з чашки кави – але серед них є й ті, хто п’є ароматний напій протягом усього робочого дня. Вчені визначили професії, представники яких можуть нанести шкоду своєму здоров’ю надмірним захопленням кави.

У помірних кількостях кофеїн, що міститься в натуральній каві, стимулює роботу мозку – з цієї причини шанувальниками напою є в першу чергу представники творчих професій та науковці. Однак американські дослідники з університету штату Південна Кароліна (University of South Carolina) з’ясували, що багато любителів кави не підозрюють про те, що у великих кількостях кофеїн, по-перше, шкідливий, а, по-друге, здатний викликати справжнісіньку залежність.

Вчені опитали 10 000 дорослих американців і з’ясували, що 85% з них випивають щодня 3 і більше чашок кави. При цьому 62% не мали ні найменшого уявлення про те, що надмірне споживання кави шкідливе для здоров’я: багато хто з них пив напій у великих кількостях до настання очікуваного ефекту – підвищення працездатності.

foto_cikavosti_15.09.2014-012

Найбільше кави споживали журналісти, на другому місці опинилися співробітники поліції, а на третє досить несподівано вийшли вчителі середніх шкіл.

Читайте також: Кава може викликати напад паніки

Серед великих любителів напою, що бадьорить були також сантехніки, електрики та представники інших професій пов’язаних з ремонтом, лікарі і медичні сестри (які, до речі, з обов’язку служби повинні бути краще за інших інформовані про наслідки зловживання кавою), і співробітники колл-центрів.

Між тим, як нагадують вчені, максимальна добова доза кофеїну не повинна перевищувати 400 мг. Така кількість цієї речовини міститься приблизно в 4-х чашках еспресо.

Автори дослідження також нагадують, що з 2013 року в США в офіційний перелік психічних хвороб було внесено такий розлад як «синдром відміни кофеїну». Іншими словами, кава може викликати справжню залежність з усіма витікаючими наслідками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button