Здоров'я

Кава може викликати напад паніки

Кава може викликати напад панікиКава – це наркотик, який більшість людей приймають щодня, причому по кілька разів на добу. Деякі вважають, що це фантастично легкий спосіб збільшити продуктивність мозку, проте дослідження показують, що люди недооцінюють ефект впливу кофеїну на тіло і мозок, повідомляє Daily Mail.

Кофеїн – це надзвичайно потужна, психоактивна речовина, яка в помірних кількостях змушує нас відчувати себе добре. У досить великих дозах вона може навіть призвести до смертельних результатів.

Кофеїн є надзвичайно мобільним в організмі: маленька молекула досягає мозку всього за 20 хвилин і легко перешкоджає гематоенцефалічному бар’єру. Опинившись там, блокує поглинання аденозину нейромедіатор, який повідомляє мозок про нашу сонливості.

Але кофеїн також має фізіологічні ефекти – стимулює центральну нервову систему, так що настороженість зростає, час реакції зменшується і акцент загострюється. Кров’яний тиск підвищиться, серце може почати сильніше битися: всі ці симптоми зазвичай асоціюється з тривогою.

Читайте також: 10 нових причин пити більше кави

Джон Ґреден з Мічиганського університету вважає, що занадто багато кофеїну може зробити майже будь-яку людину неспокійною. Він вперше зіткнувся з “кофеінізм”, коли 27 -річна медсестра скаржилася на запаморочення, тремтіння, задишку, головний біль і порушення серцевого ритму. Їй вперше діагностували реакцію тривоги, але пізніше з’ясувалося, що причиною була кава.

Вона споживала в середньому від 10 до 12 чашок міцної чорної кави в день. Як тільки вона скоротила цю кількість до п’яти, її симптоми зникли.

Очевидно, що це приклад крайності, адже більшість людей зупиняються на трьох або чотирьох філіжанках кави на день. Але цей приклад ілюструє один важливий момент: у той час як багато людей скаржаться на неспокій від психофармакологічних засобів, для інших, прибрати з раціону кофеїн – буде кращим лікуванням.

Кофеїн також пов’язаний з панічними атаками, які люди зазанають, відчуваючи, що вони втрачають контроль, і що щось жахливе відбувається. Такі напади є дуже виснажливими і можуть проявлятися у людини дивно часто.

У дослідженні, опублікованому в 2007 році, вивчали три групи досліджуваних: контрольна група здорових людей без історії панічного розладу, люди з історією панічного розладу, і родичі першого ступеня споріднення групи з панічними розладами, які не мали історію панічних атак.

Читайте також: Вчені: кофеїн покращує приплив крові

Суб’єктам були дані напої без кофеїну або з високим вмістом кофеїну (еквівалент шести банок Red Bull або 1,2 л помірно міцної кави). Ніхто не відчував нападів паніки чи підвищеної тривожності після кави без кофеїну. Але 52 відсотків пацієнтів, які пили напої з високим вмістом кофеїну, зазанали напад паніки. Несподіваним відкриттям було, що 41 відсоток родичів першого ступеня споріднення у хворих панічними нападами, також постраждали від нападу паніки.

Дослідники радять людям не прив’язуватися до кави, а зробити улюбленим напоєм будь-який інший, від якого можна так само отримувати задоволення. Щонайменше, кавоманам радять періодично влаштовувати перепочинок і відмовлятися від кави на кілька днів, що допоможе зняти головний біль, втому, апатію і депресію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button