Земля

Кейптаун можуть врятувати Айсберги

Експерти з порятунку морів розробляють план буксирування айсбергів з Антарктиди в південно-африканський Кейптаун, який зазнав небезпечної посухи, для вирішення найсерйознішого за останні 100 років браку води.

Ідея належить Ніку Слоуну, який звернувся до уряду ПАР і приватних інвесторів. Запропонована ним схема полягає в наступному: величезні брили льоду доставляються через океан в Кейптаун, де їх дробить спеціальне обладнання, далі при таненні вони перетворюються в мільйони літрів питної води.

«Ми хочемо показати, що на даний момент рішення кризи відсутнє, а у нас є ідея, яку ще ніхто не пропонував», — говорить Слоун.

ПАР оголосила про національну катастрофу через посуху, яка настала після сухих за всю історію 2015 і 2016 років. Вже зараз діють серйозні обмеження на використання води, а якщо дощів не буде і цієї зими, то 4-мільйонний Кейптаун може залишитися без води вже до наступного року.

За підрахунками Слоуна, один айсберг може приносити близько 150 мільйонів літрів води в день, що покриє близько 30 % потреб Кейптауна.

Слоун планує найближчим часом провести конференцію і продати цей проект в 130 млн доларів офіційним муніципальним представникам і інвесторам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button