Різні цікавинки

Кенгурятник – плюс 100 до іміджу

Кенгурятник являє собою звичайну захисну дугу, яка встановлена спереду під бампером. На багатьох позашляховиках можна часто бачити такий захист, так як даний аксесуар додає репутації всьому автомобілю. Так вважають більшість автовласників. Однак кенгурятник був придуманий не для поліпшення зовнішнього вигляду автомобіля, а для надійного захисту радіатора і моторного відсіку від пошкоджень, які можуть виникнути при невеликих зіткненнях.

20-04-15-foto-600x450-1

Батьківщина кенгурятника

Перші кенгурятники були придумані в Австралії, звідки власне й пішла дана назва. Раніше Австралія мала набагато більшу чисельність тварин кенгуру, ніж сьогодні і це деяким чином заважало автомобілістам. Тварини вибігали на трасу, де їх збивали машини, що в більшості випадків приносило збиток тільки автомобілю. Розбиті фари, зламані бампера, погнуті капоти посприяли створенню надійного захисту під назвою – кенгурін.

Для виробництва застосовуються міцні, товсті сплави металу, які можуть витримувати різні удари і пошкодження. Кенгурін створений для захисту передньої частини автомобіля, радіатора і частково масляного піддону. Захист для днища, який кріпитися для захисту трансмісії, двигуна – може застосовуватися в парі з кенгурятником. Така комбінація дозволяє збільшити захисні властивості цієї системи в рази. Однак нинішні захисти переднього бампера, які є у продажу являють собою лише декорацію, яка не здатна захистити автомобіль і сильно деформується при навіть незначному ударі. Купівля такої важливої захисної деталі як кенгурятник необхідно проводити в спеціальних магазинах, де продаються товари для позашляховиків. Саме там можна знайти справжній міцний захист, а не оманливу декорацію.

Виготовлення кенгурятников

Дане захисне пристосування виготовляють з нержавіючої сталі, яка володіє необхідною стійкістю до деформацій і до різних видів корозії. Для виготовлення вибирають труби з різним діаметром, які з’єднують в одну цілу частину за допомогою зварювання. Також в необхідних місцях приварюють кріплення, якими кенгурятник буде кріпитися до автомобіля. Після ретельної проварки шви шліфують. Готову конструкцію покривають спеціальними грунтами і фарбують у потрібний колір. Кріпильні болти вибирають також з нержавіючої сталі, що не дозволить їм заіржавіти з часом. При закручуванні основних кріплень використовують 2 гайки, це потрібно для того, щоб запобігти їхньому мимовільному відкручуванню. Одна гайка буде утримувати конструкцію, а друга фіксувати першу гайку, не даючи їй відкручуватися. Перед установкою болти зазвичай макають в масло, це збереже їх від окислення і створить захисну плівку від бруду. Такі болти можна буде без особливих труднощів відкрутити навіть через кілька років.

Види кенгурятників

Існує кілька типів захисту для автомобіля. Одні захищають бампер в нижній частині, а інші забезпечують захист для всієї передньої частини автомобіля і навіть бічні частини крил. Є кенгуріни безумовно для кожної моделі машини, але часто зустрічаються універсальні, які підходять до всіх типів автомобілів. Найкраще купувати кенгурятник безумовно для конкретної марки і моделі авто, так як з універсальним можуть виникнути деякі проблеми при установці. Даний захисний елемент кріпитися безпосередньо до лонжеронів автомобіля. У них проробляють технічні отвори для майбутніх кріплень. Кріплення здійснюють шляхом болтового з’єднання. Такий спосіб кріплення є більш надійним і практичним, ніж заклепки або зварювання. При експлуатації варто періодично перевіряти кріплення, так як з часом болти можуть ослабнути, що призведе до неприємних наслідків.

Можна сказати, що захист переднього бампера залежить від якості кенгурятника. Якщо даний вид захисту зроблений з якісного металу, можна не турбуватися за передок автомобіля, так як при зіткненні з перешкодою удар буде проходити саме на металевий захист, а не на радіатор і інші передні частини машини. Власники позашляховиків після покупки автомобіля часто спочатку встановлюють кенгурятники, так як це не тільки стиль, а й хороший захист.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button