Різні цікавинки

Керамічна плитка: види, технології

Сучасний ринок будматеріалів у даний час рясніє різноманітністю оздоблювальних матеріалів. Не останнє місце в ряді підлогових покриттів займає плитка для підлоги. Вироблена з сланцевої глини і володіє прекрасними фізико-технічними та експлуатаційними характеристиками, вона популярна і затребувана. Використовується в різних за своїм призначенням приміщеннях.

22-01-15-foto-600x502-2

Не можна не відзначити достоїнства плитки для підлоги:

 • висока міцність;
 • висока зносостійкість;
 • стійкість до різних механічних пошкоджень;
 • високий показник гігієнічності;
 • величезний асортимент в плані колірної гами, малюнків і візерунків;
 • цей матеріал не горючий, а значить, відповідає всім нормам і вимогам пожежної безпеки;
 • високий показник екологічності;
 • порівняно невисока ціна;
 • практичність, чистити і мити плитку можна сьогодні всіма доступними засобами;
 • термін служби практично не обмежений.

А ось недолік всього лише один – це складність монтажу з використанням додаткових матеріалів, до яких відносяться цементний або клейовий розчин. Однак навчитися і самому провести укладку плитки для підлоги цілком доступне будь-якому домашньому майстру.

Види

Плитка на підлогу класифікується за способом її виробництва. За цією класифікацією існує два основних види.

Перший – це пресована плитка. Виготовляється вона методом пресування. Вихідний матеріал, який являє собою пластичну масу (шихта), розмішається в спеціальній формі, де під високим тиском проводитися формування готового виробу з подальшим процесом випалу. Для цього обов’язково наявність спеціального обладнання. Це спеціальний прес і формотворна матриця.

Другий вид – екструдована. Її виробництво абсолютно відрізняється від першого виду. У цьому випадку шихту пропускають через отвір, де виходить своєрідна смуга, яку на наступному технологічному етапі розрізають за розміром, що відповідає розміру виробу.

Існує ще кілька класифікацій, які враховують різні показники. Приміром, напольная http://spb.piranesi.ru/, на яку в інтернет магазині spb.piranesi зараз акційна ціна, може бути глазурована і неглазурована. Перший вид відрізняється глянсовою поверхнею і високими характеристиками міцності виробу. Зазвичай на цей вид наносяться малюнки або візерунки, вона є прекрасним декоративним покриттям. Другий варіант – спрощений. Зазвичай в процесі її виробництва додається барвник, який створює кольорове оформлення, тобто цей вид має однорідний окрас.

Керамограніт

Це один з видів плитки для підлоги, який часто плутають з натуральним оздоблювальним матеріалом. Керамограніт – це штучний матеріал, який виробляється методом пресування і випалу. Основними компонентами даного матеріалу виступають шпатова і базальтова крихта.

Це чудове підлогове покриття, що імітує граніт і володіє високими характеристиками міцності. Покладений на підлогу, він прослужить не один десяток років. А в тому випадку, якщо прохідність приміщення не сильно висока, то керамограніт буде служити вірою і правдою вічно.

22-01-15-foto-600x457-1

Як правильно вибрати підлогову плитку

Щоб плитка для підлоги прослужила довго і не створювала проблем, необхідно правильно підійти до її вибору, тобто враховувати деякі її характеристики. Насамперед потрібно звернути увагу на клас. Тут все буде залежати від того, в яке приміщення вона встановлюється. Приміром,

 • 2 клас найкраще підійде для туалетної та ванної кімнат;
 • 3 клас найкраще укласти в таких приміщеннях, як коридор або кухня;
 • 5 клас призначається для таких приміщень, як відкрита тераса або балкон.

Зверніть увагу і на такий показник, як морозостійкість. Особливо цей показник важливий, якщо матеріал буде укладатися на відкритих майданчиках або терасах.

Наступний показник – водопоглинання. Це дуже важливо знати, особливо у випадку, коли планується укладати плитку в таких приміщеннях, як ванна, басейн, душові і так далі. Чим нижчий цей показник, тим у більш вологому приміщенні вона може бути покладена.

І ще кілька показників, на які необхідно звернути особливу увагу. Стійкість до впливу хімічних речовин. Цей показник має бути на найвищому рівні, адже в процесі експлуатації плитку доведеться чистити і мити із застосуванням різних миючих засобів.

Не залишається осторонь і ступінь ковзання, особливо в місцях великого скупчення людей. При виборі необхідно звертати увагу на цей показник.

Керамічна плитка у ванній

Плитка на підлогу, як було сказано в статті, це чудовий обробний матеріал, що володіє багатьма достоїнствами. Ви завжди зможете підібрати для своєї квартири прекрасне покриття з багатого модельного ряду, пропонованого магазинами. Але врахуйте, що купувати, наприклад, для туалетної кімнати, можна недорогий матеріал. Нехай це буде гарна глянсова плитка. Але в цій кімнаті немає необхідності укладати плитку з високим зносостійким або морозостійким показником.

Може постати питання, як і де дізнатися, яка плитка лежить на прилавку будівельного магазину? Хороше питання, яке часто задають обивателі, які починають робити ремонт у своїх власних квартирах або будинках. Все дуже просто. Вам доведеться звернутися до менеджера або продавців магазину і вимагати сертифікат якості та гігієни. Саме в цих документах дана вся інформація про пропонований товар.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button