Всесвіт

Марсохід вже місяць не виходить на зв’язок

Марсохід «Оппортьюніті» аерокосмічного агентства NASA і далі «мовчить», оскільки пилова буря, яка накрила всю планету Марс і не думає закінчуватися. Нагадаємо, що шторм почався ще 30 травня. Через кілька тижнів буря накрила практично всю планету. У повітрі Марса зараз міститься така кількість пилу, що сонячне світло, яким живиться «Оппортьюніті», не може досягти його сонячних батарей. Сам марсхід знаходиться в режимі сну.

«Ми не отримуємо ніяких сигналів від марсохода ось вже протягом декількох тижнів», — заявив Рей Арвідсон з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі. Арвідсон є першим заступником наукового керівника місії Mars Exploration Rover, під егідою якої працюють два марсоходи-близнюка – «Оппортьюніті» та «Спіріт». Обидва марсохода з перервою в кілька тижнів висадилися в різні області Червоної планети.

Після довгого мовчання «Спірит» вийшов на зв’язок в 2009 році, повідомивши про те, що застряг в піщаній дюні. 22 березня 2010 року він остаточно вийшов з ладу. Його брат-близнюк «Оппортьюніті» до наших днів перебував у робочому стані і продовжував виконувати наукові завдання. Останній раз марсохід відправив фотографію з поверхні Марса 10 червня. Відтоді про нього ні слуху, ні духу.

Зараз ровер, найімовірніше, знаходиться в режимі малого споживання енергії. Його комп’ютер час від часу прокидається, перевіряє запас енергії, що надходить від сонячних батарей, і, якщо він виявляється низький, знову «йде в сплячку», поділився Арвідсон порталу Inside Outer Space.

«У якийсь момент, коли буря відступить, «Оппортьюніті» повинен прокинутися і вирішити, чи достатньо йому енергії для передачі сигналу за допомогою антени з малим коефіцієнтом посилення. Таке буде відбуватися протягом декількох солів (марсіанські доби, які тривають приблизно на 40 хвилин довше земних), поки він в кінцевому підсумку не вирішить вийти на повний рівень оперативності», — додав Арвідсон.

«Ми продовжуємо слухати, але поки від передавача марсохода ніяких звісток. Та ще цей шторм продовжує бушувати з усією силою».

«Буря накрила всю планету, а її сила продовжує зростати. Але, я як і раніше впевнений, що ми зможемо її пережити», — додав Джим Райс Державного університету Арізони, голова групи астрогеології проекту Mars Exploration Rover.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button