Всесвіт

“Хаббл” зняв, як зірка “бореться за своє існування”

Астрономи показали новий знімок зірки AG Кіля. Зображення отримали за допомогою космічного телескопа «Хаббл», його присвятити до його 31-ї річниці.

AG Кіля або AG Carinae — зірка в сузір’ї Кіля. Відноситься до яскравих синіх змінних, є однією з найпотужніших відомих зірок Чумацького Шляху. Велика відстань і велика кількість пилу вздовж променя зору ускладнюють огляд даної зірки неозброєним оком.

Такі масивні сині змінні зірки зустрічаються досить рідко. Річ у тому, що вони постійно втрачають масу на заключних етапах існування. У підсумку, велика кількість зоряного матеріалу викидається в навколишній міжзоряний простір.

Синя змінна зірка, що світиться відкидає його тільки тоді, коли їй загрожує самознищення у вигляді наднової. Через свою масивну форму й надвисокі температури світяться блакитні змінні зірки, такі як AG Carinae, постійно борються за збереження стабільності.

AG Кіля оточена величезною туманністю віком 10 тис. років. Вона з’явилася з речовини, викинутої зіркою під час декількох спалахів в минулому. Діаметр – близько п’яти світлових років. На такій же відстані знаходиться зірка Альфа Центавра від Землі.

AG Carinae ESA

На честь 31-ї річниці астрономи показали два різних зображення зірки. На першому кольоровому фото можна побачити, як контрастно розподіляється пил, який світиться через відбитого зоряного світла. На другому зображенні червоний колір підкреслює деталі викидів іонізованого водню та азоту з туманності.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button