Різне

Кількість китів і дельфінів, які гинуть в результаті забруднення морів, зростає

У серпні 2014 року в штаті Вірджинія до групи рятувальників при Акваріумі і Морському науковому Центрі надійшов сигнал про те, що в річці Елізабет Рівер, в жвавій промисловій зоні Чесапікської затоки (Chesapeake Bay), виявлений дивний об’єкт. Молода 14-метрова самка івасевого кита рухалася верх по річці – на великій відстані від атлантичного глибоководдя, де зазвичай можна спостерігати китів цього виду, занесених до списку зникаючих тварин.

09-01-15-foto-600x338-1

«Вона опинилася в цьому місці дуже недоречно, всі обставини були проти неї», – розповідає координатор досліджень Сьюзен Барко.

Здавалося, що тварина не розуміє, що з нею відбувається. Протягом декількох днів Барко з колегами слідували за китом, намагаючись вберегти його від смертельного зіткнення з судном. Незважаючи на це, кілька днів по тому тварину було знайдено мертвою.

Розтин показав, що кит проковтнув шматок твердої чорної пластмаси, який розірвав стінку шлунка, через що тварина не могла їсти. Крім того, ослабла тварина потрапила під судно, що проходило по річці, в результаті чого отримала перелом хребта. «Кіт помирав повільно і болісно», – говорить Сьюзен.

Читайте також: Сміття океану зникає невідомо куди — відео

Як виявилося, шматок пластмаси, що став причиною загибелі кита, був уламком відеокасети. Швидше за все, морська тварина проковтнула сміття разом зі звичайним кормом у поверхні води.

«Мені дуже шкода, що кит загинув через шматок пластмаси, який не був, як годиться, відправлений на переробку, а викинутий в море, – каже вона, – адже загибель тварини можна було запобігти».

Заковтування морськими тваринами пластмасового сміття – це поширена проблема, і особливо це стосується морських птахів і черепах, які часто приймають сміття за їжу. Неперетравний матеріал засмічує шлунок або закупорює кишечник, в результаті чого тварина починає голодувати і гине. А оскільки масштаби забруднення морів збільшуються, зростає і загроза для життя морських тварин.

Щоб конкретизувати проблему, вчені намагаються уточнити, яким чином плаваюче в морських водах сміття шкодить китоподібним. У 2014 році було проведено дослідження, в ході якого було з’ясовано, що сміття заковтують 56% всіх представників китоподібних, а у деяких окремих видів цих тварин така схильність відзначається в 31% випадків.

«Ті кити, які викидаються на берег, це лише незначна частина від загального числа загиблих», – стверджує старший науковий співробітник Морського наукового центру в Саусаліто, штат Каліфорнія, Френсіс Ґалланд (Frances Gulland).

[ads2] За її словами, особливою схильністю до заковтування пластикового сміття відрізняються кашалотові кити. Вони приймають сміття за головоногих молюсків, що складають основу корму. «У кожного загиблого кашалотового кита, якого я розкривала, у шлунку були присутні безліч пластикових уламків пластмаси», – розповідає Френсіс.

Особливо примітними виявилися випадки, що сталися в 2008 році – два самці-кашалоти викинулися на мілину біля північного узбережжя Каліфорнії. Їхні шлунки були забиті обривками рибальських сіток, мотузками і всяким пластиковим сміттям. У однієї тварини був розірваний шлунок. Другий кит був виснажений, що дозволило припустити, що він не міг годуватися. В обох випадках сміття виявилося смертельно небезпечним.

Судячи з вигляду пластмаси та її віку, сміття накопичувалося в морі протягом декількох років. За словами Ґалланд, в шлунку одного з китів під час розтину вона виявила не менше 180 кілограмів пластикового сміття.

«Вони повільно гинули від голоду, – коментує вона, – тоді я вперше побачила великого кита, який загинув через те, що проковтнув сміття».

09-01-15-foto-600x800-2

У Південно-східному Центрі рибальства і океанічних ресурсів при Національному управлінні океанічних і атмосферних досліджень (NOAA Fisheries Southeast) фахівець з морських ссавців, викинутими на мілину, Блер Мейз (Blair Mase) стверджує, що, судячи з усього, кількість китів і дельфінів, які гинуть від плаваючого пластикового сміття, зростає. І хоча статистичні дані можуть виявитися ненадійними, за її інформацією в період з 2002 по 2013 роки в районі, де вона веде спостереження, через проблеми, пов’язані з заковтуванням пластикового сміття, на берег викинулося не менше 35 дельфінів-афалін.

Читайте також: Платформи Cleanup очистять світовий океан від пластикового сміття

Однак тварини гинуть не тільки через сміття, плаваючого на поверхні. Сірі кити харчуються біля самого дна океану і там мимоволі заковтують морське сміття разом з дрібними організмами, що називаються амфіпод. У 2010 році вчений-біолог Джон Каламбокідіс (John Calambokidis) з наукового центру Cascadia Research в Олімпії, штат Вашингтон, брав участь в розтині сірого кита, що викинувся на берег в районі Сіетла.

Серед сміття, виявленого в шлунку 11-метрового самця, вчені знайшли 20 пластикових пакетів, кілька невеликих рушників, хірургічні рукавички, тренувальні штани, ізоляційну стрічку і м’яч для гольфу.

«Це стало моторошним доказом того, в яких величезних масштабах ми забруднюємо морське середовище», – говорить Каламбокідіс.

Натхнення: cryptozoo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button