Екологія

В Ісландії пробурять свердловину з температурою 500 °С

В Ісландії на території існуючої геотермальної електростанції Reykjanes пробурять свердловину глибиною 5 км.

Таким чином фахівці сподіваються збільшити електричну потужність електростанції за рахунок збільшення кількості надходження пари і установки нового обладнання. Особливістю нової свердловини є те, що вона буде найбільш глибокою з тих, що використовують геотермальні електростанції.

Представники компанії HS Orka з Ісландії, яка займається геотермальною розробкою, нещодавно підписали контракт на буріння свердловини глибиною приблизно 5 км. Нова високотемпературна свердловина буде пробурена на геотермальному полі електростанції Reykjanes, яка розташована на південному півострові Ісландії.

Компанія підписала контракт з Iceland Drilling, якій належить геотермальна електростанція Reykjanes. Згідно із заявою представників компанії HS Orka, вони будуть використовувати свою найбільшу бурову установку для даного проекту.

Також в HS Orka сказали, що нова свердловина буде найбільш глибокою з тих, що використовують геотермальні електростанції, а пар, який надходитеме з неї, буде мати температуру близько 500 градусів Цельсія. Початок бурових робіт заплановано на другу половину цього року.

В HS Orka додали, що мета проекту полягає у демонстрації можливості освоєння глибоких геотермальних джерел з високою ентальпією в цілях збільшення потужності існуючих геотермальних електростанцій.

Представники HS Okra сказали, що вони будуть працювати зі своїми партнерами за проектом по розробці нової технології, яка потенційно буде використовувати перегрітий пар, щоб збільшити потужність існуючої геотермальної електростанції Reykjanes.

Геотермальну електростанцію Reykjanes ввели в експлуатацію в 2006 році. На ній встановлено два енергоблоки по 50 МВт електричної потужності кожен. В даний час на даній електростанції в якості первинної пари використовується пар з свердловин з температурою близько 290 °С. Максимальна глибина існуючих свердловин на даній електростанції — 2700 м.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть