Екологія

Кількість пластикових відходів потроїться до 2040 року

Обсяг виробленого пластику стрімко зростає з 1950 року, світові показники склали 2 мільйони тонн пластикового сміття. У 2017 році ця цифра була вже 348 мільйонів тонн, очікується, що до 2040 року швидкість накопичення сміття потроїться.

Нове дослідження організацій The Pew Charitable Trusts and SYSTEMIQ пропонує рішення, які можуть скоротити прогнозований обсяг пластику, що надходить в океан, більш ніж на 80%. Однак якщо уряди не придивляться до цих даних, і не буде прийнято ніяких заходів, то кількість пластику зросте з 11 мільйонів тонн до 29 мільйонів тонн у рік. В результаті чого до 2040 року в океані буде 600 мільйонів тонн пластику, що еквівалентно вазі 3 мільйонів блакитних китів.

«Пластикове забруднення — це те, що впливає на всіх. Це не проблема однієї країни. Це проблема кожного», — сказала Вінні Лау, менеджер The Pew Charitable Trusts і співавтор дослідження. «Буде тільки гірше, якщо ми нічого не змінимо».

Експерти пропонують перенаправити сотні мільярдів доларів інвестицій у виробництво альтернативних матеріалів, переробні підприємства і розширення збору відходів у країнах, що розвиваються.

Як повідомляє Reuters, зараз великі виробники пластмас заявляють, що вони віддані боротьбі з забрудненням, попри збільшення виробництва. Проєкти, які вони фінансують, зосереджені на зборі сміття. Однак нове дослідження говорить про те, що для того, щоб поліпшити ситуацію, необхідні закони, які перешкоджатимуть виробництву нових пластмас, та надаватимуть субсидії на використання екологічних матеріалів.

Що стосується найбільших покупців пластику — це в основному компанії з виробництва споживчих товарів, такі як Coca-Cola, PepsiCo, Nestle і Unilever. Всі вони взяли на себе зобов’язання в майбутньому використовувати в продуктах більшу кількість вторинної сировини.

Однак нинішні заходи у всіх галузях скоротять кількість пластику, що надходить в океан, тільки на 7% до 2040 року. Щоб зменшити кількість сміття на 80%, знадобляться паперові або компостерні альтернативи одноразового пластику, а пакування повинно бути перероблене більш ніж удвічі, щоб збільшити частку матеріалу, що переробляється, йдеться в дослідженні.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button