Здоров'я

Кількість зубів говорить про схильність до хвороб і тривалості життя

Кількість своїх натуральних зубів вказує на схильність до різних захворювань, повідомляється в іноземних ЗМІ. Наявність подібного зв’язку було доведено вперше.

Раніше вченими висловлювалася думка про те, що зубні бактерії здатні довести до інфаркту, і просте чищення зубів двічі на день спільно з регулярним оглядом у стоматолога насправді можуть продовжити людині життя на 10 років і більше.

zuby_infarkt

Цього разу результати дослідження, проведеного шведськими медиками довели, що за кількістю зубів можна визначити ризик смерті від ішемічного захворювання серця. На думку дослідників, число зубів говорить про те, скільки запальних захворювань ротової порожнини людина перенесла протягом свого життя. Так, чим частіше це траплялося, тим більше була вірогідність ішемічної хвороби серця, оскільки недуги подібного роду – це фактор ризику ішемічної хвороби серця.

Читайте також: Цікаві факти про зуби

Такий висновок вчені зробили, поспостерігавши протягом 12 років за понад 7 500 жінками та чоловіками. «Чим менше власних зубів, тим більша вірогідність померти від інфаркту», – таким став вердикт лікарів. На думку дослідників, люди, у яких залишилося 10 і менше своїх зубів, в 7 разів частіше вмирають від інфаркту в порівнянні з людьми того ж віку та статі і які мають 25 зубів.

Варто відзначити, що в інших дослідженнях вчені-медики також пов’язували втрату зубів з ризиком розвитку важких захворювань, зокрема, з підвищеним ризиком декількох видів онкології одночасно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button