Земля

Кішки в Австралії щорічно вбивають 377 мільйонів птахів

Згідно з результатами дослідження, опублікованого в журналі Biological Conversation, бездомні кішки вбивають щороку 316 мільйонів місцевих птахів, а домашні кішки — 61 мільйон. За словами провідного автора роботи професора Джона Войнарські (John Woinarski), в тому, що кішки полюють на птахів, немає нічого дивного, однак масштаби явища в Австралії — жахливі: воно робить істотний вплив на скорочення популяцій різних видів.


У новому дослідженні фахівці використовували дані приблизно з 100 робіт, виконаних вченими по всій Австралії і оцінюють щільність розселення кішок. Автори також вивчили 100 робіт, в яких досліджувався раціон цих тварин.

Вчені виявили, що кішки вбивають 338 видів птахів — це практично половина всіх австралійських видів птахів. У їх числі — 71 вид, що знаходиться під загрозою вимирання: це, зокрема, синьогрудий строкатий флейтист, куропатковий кам’яний голуб, нічний папуга. Фахівці також встановили, що жертвами кішок найчастіше стають птахи середнього розміру, які гніздяться і шукають їжу на землі, а також птахи, що живуть на далеких островах і в посушливих районах. (При цьому страждають не тільки птахи. Вважається, що бездомні кішки винищили цілі популяції деяких ссавців.)

Кішки були завезені до Австралії європейцями. Спроби контролювати чисельність кішок поки не принесли успіхів, однак фахівці шукають все нові засоби для захисту інших тварин. Зокрема, в червні почалася споруда в пустелі величезною (69 000 гектарів) вільної від кішок зони, де змогли б жити види, які опинилися на межі вимирання.

Кнопка «Наверх»