Земля

Китай і Непал погодили нову висоту Евересту, яка виявилася більшою

Влада Непалу і Китаю погодили нове значення висоти Евересту, який знаходиться на кордоні двох країн.

Image by Peter Anta from Pixabay

Еверест виявився майже на метр вище, ніж вважалося раніше. При цьому висота гори в Китаї та Непалі тепер однакова. До цього країни прийшли в ході спільних вимірів.

Гора Еверест, відома в Непалі як Сагарматха і в Китаї як Джомолунгма, розташована на кордоні двох держав – альпіністи здійснюють свої сходження на Еверест як з території Китаю, так і з території Непалу. При цьому між країнами раніше існували розбіжності щодо висоти гори.

Основною різницею в підрахунку висоти Евересту був підхід до оцінки сніжної шапки на вершині гори, оскільки через те, що в одній державі її не враховували в загальну висоту (в Китаї), а в іншому зараховували (в Непалі), різниця могла досягати декількох метрів. У підсумку після спільної роботи геодезистів Непалу і Китаю була затверджена нова висота Евересту.

Після оцінки фахівців і узгодження на рівні держав, висота Евересту заявлена на рівні 8848,86 м (29 032 футів), що майже на 4 м більше, ніж раніше вважав Китай (в країні використовували висоту Джомолунгми 8 844,43 м). При цьому фахівці не виключали, що серія великих землетрусів на території Непалу в 2015 році могла змінити висоту гори.

Нагадаємо, висота Джомолунгми, яку використовував Китай, була затверджена в країні в 2005 році, а Непал вважав висоту Сагарматхи на підставі описаної в 1954 році висоти. При цьому влада країни стверджували, що з 2012 року Китай чинив тиск на Непал, вимагаючи прийняти встановлену ними висоту гори. Для проведення власних вимірів Евересту четверо непальських геодезистів протягом двох років проходили навчання, щоб своїми силами провести заміри – їх одночасно проводили вчені з Китаю і Непалу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button