Технології

Китай створить “другий Місяць”

Вже в 2020 році в небі над Китаєм з’явиться ще один Місяць — штучний, пише «Женьмінь жибао». Як повідомляє видання, штучний супутник, що відбиває сонячне світло, буде в дев’ять разів яскравіше, ніж справжній Місяць. Завдяки цьому в деяких частинах країни повинна відпасти необхідність у ліхтарному освітленні.

Діаметр світлової плями від нового Місяця буде регульованим — від 10 до 80 кілометрів. Серед розробників — китайський Інститут досліджень мікроелектронних систем для космосу.

Техумови для здійснення ідеї, як заявляють китайці, вже готові. При цьому вони запевняють, що світло від супутника не потурбує людей і тварин, оскільки його яскравість буде приблизно така ж, як в сутінки.

Головні проблеми проекту штучного Місяця — його дорожнеча, складність виведення на орбіту і монтажу дзеркал, а також їх наведення з урахуванням літаючого на земній орбіті космічного сміття.

Схожий проект готує до запуску компанія SpaceX. Вже в листопаді Falcon 9 виведе на орбіту об’єкт з термостійкої плівки. На висоті 560 кілометрів вона розвернеться і набуде форму стели. Цей міні-супутник довжиною близько 30 метрів буде сяяти в нічному небі, відбиваючи сонячне світло.

Ніякої практичної мети SpaceX не переслідує: компанія позиціонує своє дітище виключно як арт-об’єкт. Проект вартістю трохи більше мільйона доларів реалізований на приватні пожертвування. Побачити місячну стелу можна буде неозброєним оком. Правда, відносно недовго: мерехтіти вона буде всього близько трьох місяців. Потім орбітальний відбивач спуститься в щільні шари атмосфери і згорить.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button